[RECENZJA] GRY PC ZE SKLEPU KONSOLEIGRY

Jakiś czas temu, opublikowałem post z informacją o nowej współpracy wraz z krótkimi recenzjami gadżetów od sklepu "KONSOLEIGRY". Post możecie zobaczyć tutaj. Rzeczy było sporo, a w tym były gry na komputer i postanowiłem, że recenzję tych płyt zrobię osobno. Dlatego jeśli jesteście ciekawi mojego zdania na temat tych gier co dostałem od sklepu to zapraszam do rozwinięcia!


"Szalony Kurczach w Dżungli"
Fabuła gry koncentruje się wokół poszukiwań legendarnego skarbu Majów – świętego talizmanu Dingsda. Trop wiedzie do położonej w głębi dżungli starożytnej świątyni. Szalony Kurczak rusza na pełną niebezpieczeństw wyprawę, w trakcie której musi pokonać rozliczne przeszkody, unikać groźnych pułapek, a także stawić czoła dzikimi zwierzętom, tubylcom i kosmitom. 
Rozgrywka bazuje na elementach typowych dla klasycznych gier platformowy 2D. W grze wcielamy się w głównego bohatera, gdzie musimy przeskakiwać pomiędzy platformami, omijać pułapki i walczyć z licznymi przeciwnikami. Łącznie w grze jest 21 plansz w kilku zróżnicowanych tematycznie lokacjach. Gra skierowana jest dla dzieci. dlatego sterowanie jest bardzo uproszczone. Dosłownie ruszamy się tylko szczałkami oraz dwoma dodatkowymi klawiszami. Stopień trudności gry jest niski. Od gracza wymaga się tylko zręczności i wyczucia czasu. Grafika jak na tak starą grę nadal przyciąga uwagę swoją żywą kolorystyką. Dodatkowo twórcy zadbali również o sporą ilość humorystycznych akcentów, które pojawiają się w trakcie zabawy. Grę oceniam 10/10 punktów.


"Szalony Kurczak i Tajemniczy Zamek"
Szalony Kurczak i Tajemniczy Zamek to zręcznościowa gra z Szalonym Kurczakiem w roli głównej. W trakcie trwania zabawy, wyruszamy w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, mającą na celu odnalezienie legendarnego skarbu. wyprawa poprowadzi głównego bohatera rozgrywki oraz jego przyjaciół do tytułowego, Tajemniczego Zamku. Na drodze śmiałków stają, nie tylko groźni, ale również zabawni, przeciwnicy. Pomocni w ich pokonaniu okazują się przyjaciele Kurczaka. Ponadto sterując postacią mamy możliwość odbycia wirtualnej przejażdżki na grzbiecie żółwia, barana, żaby. W arsenale dostępnych broni znalazły się młotek , dynia, pistolet. Grafika gry Szalony Kurczak i Tajemniczy Zamek jest trójwymiarowa i bardzo dopracowana. Bardzo się różni od poprzedniej gry, jednak ja wole klasyk i chętniej wolę grać w "Szalonego Kurczaka w Dżungli". Podsumowując grę oceniam 9/10 punktów.


"Psiaki"
Poznajcie wesołe, wirtualne psiaki i zaopiekujcie się jednym z nich! W grze "Psiaki" można wybrać swojego pupila spośród 18 różniących się wyglądem, charakterem i predyspozycjami ras. Gra daje możliwości opiekowania się nim, wychodzenia na spacery i bawienia się, a wtedy stanie się on naszym najwierniejszym przyjacielem. Ga "Psiaki" dostarczają przyjemnej i pouczającej rozrywki na długie godziny dla dzieci! Nabytą w trakcie gry wiedzę dzieci mogą wykorzystać przy opiece nad prawdziwym psem! Gra na prawdę jest idealna dla małych dzieci. Grafika ja na taka grę dość dobra. Oceniam ją 7/10 punktów.


"Zuzia 3D mała projektantka mody"
Zuzia 3D - Mała projektantka mody, to gra przeznaczona przede wszystkim dla małych dziewczynek, chcących sprawdzić się w roli stylistek. Będę szczery nie grałem w to, nawet nie miałem zamiaru. Jednak była to wielka frajda dla mojej bratanicy. Zadaniem gracza jest ubieranie wirtualnych modelek, zmienianie im fryzur, koloru włosów, koloru oczu, szminki oraz dodawanie różnego rodzaju akcesoriów takich jak kolczyki, wisiorki czy nakrycia głowy. Po zakończeniu stylizacji gracz ma możliwość obejrzenia jak modelki prezentują się na wybiegu bądź tanecznym parkiecie. Gra po prostu wygląda tak samo jak gra na internecie. Szału nie robi. Grafika programu jest trójwymiarowa i bardzo kolorowa. Patrząc na zabawę mojej bratanicy mogę dać 5/10 punktów. Gra po prostu bardzo szybko się nudzi i jest dostępna podobna wersja w internecie.


"Dzieciaki z Ferajny"
 "Dzieciaki z Ferajny" to wyjątkowo nie gra, a 70 minutowy film. Który obejrzałem razem z moją bratanicą, ponieważ to typowa bajka dla małych dzieci! Opis filmu jest następujący: "Pewnego dnia Nora, arogancka i zapatrzona w siebie kotka spada z furgonetki, która wiezie ją do nowego domu. W tym samym czasie paczka małych nicponi dowiaduje się, że za odnalezienie Nory jest wyznaczona wysoka nagroda. Dzieciaki z Ferajny postanawiają, że odprowadzą kotkę do jej nowego domu. Układają sprytny plan bowiem Nora jest bardzo zafascynowana życiem w mieście i wcale nie chce wracać do domu. Zobaczcie sami czy uda się doprowadzić zgubę do domu." Ogólnie bajka nawet ujdzie. Jednak to nie mój klimat, były sceny śmieszne, ale tak to obejrzenie filmu to dla mnie nie było zbyt mile przeżycie. Jednakże muszę przyznać, że animacje były nawet dobrze zrobione. Film oceniam 5/10 punktów.


Reasumując gry w kartonowych pudełka to już raczej mało spotykane rzeczy. Jedynie czasami są razem w zestawach z jakimś gazetami. Postanowiłem, że gry dam Wam przy jakiś konkursach jako nagroda pocieszenie, bo u mnie po prostu będą się kurzyć. Bardzo dziękuję sklepowi "KONSOLEIGRY" za możliwość recenzji oraz za naszą współpracę. Wkrótce jak zakupię, ewentualnie dostanę coś z ich sklepu, jakąś grę na konsolę to zrobię szczegółową, długą recenzję, tutaj zbytnio się nie męczyłem, ponieważ gry szału nie robią. Po za tym zachęcam do zakupów w tym o to sklepie, bo naprawdę warto! Nigdzie nie znajdziecie tańszych produktów niż w konsoleigry.pl!!

Pamiętacie takie gry ze swojego dzieciństwa? Która była Waszą ulubioną?

3 komentarze:

  1. Świetne recenzje, również najbardziej lubię gry z kurczakiem, innych nie znam :D

    OdpowiedzUsuń
  2. O jacie ja bardzo lubię takie gry! Chciałabym zagrać w PSIAKI :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja uwielbiam gry z kurczakiem !

    OdpowiedzUsuń