Netflix oficjalnie w Polsce!

Aż chciałoby się zakrzyknąć – nareszcie! Po latach obietnic, że to już „tuż tuż”, po wielu rozczarowaniach obecnym stanem rynku VOD w Polsce, ten wielki moment w końcu nadszedł. Netflix oficjalnie wchodzi do Polski. Ta niespodziewana informacja nadeszła wprost z Las Vegas, gdzie CEO Netfliksa poinformował, że serwis otwiera się dziś na kolejne rynki. Dla nas jednak kluczową informacją jest fakt, że Netflix w końcu pojawia się w Polsce! 
Dlaczego ja w ogóle o tym pisze? Możecie sobie zadawać takie pytanie, a jednak odpowiedź jest prosta! Trwa miesiąc z serialem Syreny z Mako, a żeby obejrzeć legalnie w dniu premiery trzeciego sezonu serial, trzeba posiadać dostęp do tego serwisu i już od miesiąca można do woli oglądać wszystkie seriale i w tym syreny! Jednak zapraszam do rozwinięcia, gdzie poznacie cennik i parę ciekawych informacji!


Netflix – ceny w Polsce
Poznaliśmy też oficjalne ceny: pakiet Basic za 7,99 euro, Standard za 9,99 euro i Premium za 11,99 euro.
Więcej informacji o Netfliksie znajduje się na oficjalnej polskiej stronie usługi – tak, witryna netflix.pl działa już w Polsce.

Jeżeli nie słyszałeś jeszcze o Netfliksie, w najbliższym czasie z pewnością usłyszysz
Jest to największy serwis wideo na życzenie działający na świecie. Usługa jest ogromnym hitem m.in. w Stanach Zjednoczonych, gdzie w godzinach popołudniowych odpowiada za ok. 37% całego ruchu w amerykańskim Internecie!
Mówiąc w skrócie, Netflix to „Spotify dla filmów”. Jest to usługa VOD pozwalająca na legalne odtwarzanie dużej bazy filmów i seriali wprost z Internetu. Można je oglądać na właściwie dowolnym urządzeniu, bowiem aplikacje Netflixa są dostępne na większość telewizorów Smart TV, przystawek telewizyjnych, tabletów, smartfonów oraz komputerów.

Netflix w Polsce to oznacza ogromne zmiany na polskim rynku VOD. Zmiany na dobre!
Wejście Netflixa do Polski z pewnością jest największym koszmarem rodzimych serwisów VOD… a nawet dostawców telewizji. Będą one musiały się mocno postarać, by nawiązać walkę z amerykańskim gigantem. Dla nas, użytkowników, jest to jednak bardzo dobra informacja.
O sukcesie Netfliksa nad Wisłą zadecyduje wielkość katalogu filmowo-serialowego oraz cena abonamentu. Jestem jednak przekonany, że wiele osób zrezygnuje z umów na telewizję na rzecz Netflixa.

Cieszycie się z powodu Netflixa w Polsce? Wykupiliście już dostęp do niego?

8 komentarzy:

 1. Nie i nie zamierzam. Wolę poczekać na premierę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie ze juz w Polsce ale i tak nie wykupie dostęp. Wolę poczekać parę dni jak ktoś doda na internet i za darmo obejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tak samo wolę poczekać na premierę w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak jak inni powyżej wole poczekać na odcinki za darmo

  OdpowiedzUsuń
 5. Super<3 Ja chyba też poczekam,bo rodzice napewno nie pozwolą kupić-chociaż różnie to bywa-ale poczekam jak rok temu,jak ktoś doda odcinek na YT :) szkoda,że nic nie jest za darmo :/ :-}

  OdpowiedzUsuń
 6. Poczekam na premierę polską, nie chce mi się z napisami

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odcinki 3 sezonu możesz obejrzeć na internecie. Niestety nie możemy dodawać odcinków na bloga, bo jest to nie legalne. Chociaż, Piotrek już zaczął tłumaczenie odcinków i teraz rozmyślam, gdzie je dodawać. Jakieś propozycje?

   Usuń