[RECENZJA] "Saga Ognia i Wody. Gniewna fala."


"PŁYNĄC KU PRZEZNACZENIU, STRZEŻ SIĘ GNIEWNEJ FALI..."

Około miesiąc temu dostałem od "Wydawnictwa Zielona Sowa" książkę "Saga Ognia i Wody. Wielki błękit." którą dla was zrecenzowałem, jeśli ktoś jeszcze jej nie czytał  wcześniejszej recenzji to zapraszamy do  nadrobienia [link].
Dziś jednak przychodzę do Was z kolejną recenzja, a mianowicie "Saga Ognia i Wody. Gniewna fala." Na wstępie już piszę, że ta książka również jest tak dobra jak pierwsza część. Lecz jednak jeśli chcecie ja poznać to zapraszam do rozwinięcia.

Ogólne informacje: 

Tytuł: Saga Ognia i Wody. Tom 2. Gniewna fala.
Autorka: Jennifer Donnelly
Przekład: Patryk Dobrowolski
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 360
Cena: 34,90 zł
Formy: ebook, okładka miękka

O autorce:

Zwiastun:

 


Zarys fabuły:

Serafina, Neela, Ling, Ava, Becca i Astrid, Syreny z Sześciu Syrenich Królestw, rozrzuconych po wszystkich morzach i słodkowodach, zostały wezwane przez Babę Vraję – rzeczną czarownicę. Od niej dowiedziały się o sobie niesamowitej prawdy – są potomkiniami Sześciorga Władców, największych magów w historii, którzy rządzili imperium Atlantydy. Po upływie setek tysięcy lat pierwotne zło, które doprowadziło do ruiny Atlantydę, powróciło i zagraża całemu Królestwu Syren. Tylko następczynie Wielkich Władców mogą stawić czoła bestii, muszą jednak odnaleźć pradawne magiczne talizmany. 

Serafina uważa, że jej talizman jest ukryty na wraku statku. Kiedy próbuje przedostać się na wrak, dostrzega patrol bandyckich zdrajców, którym dowodzi ktoś bardzo bliski jej sercu… 

Syrena jest załamana, a krótka chwila zawahania i rozterki będzie katastrofalna w swoich skutkach.

Neela wyrusza do Matali, aby ostrzec rodziców przed ogromnym niebezpieczeństwem, które zagraża całemu podwodnemu światu. Jej opowieść jest dla nich jednak niezrozumiała, nielogiczna, więc zrzucają to na zbyt dużą liczbę wrażeń i strasznych rzeczy, których ostatnio doświadczyła i radzą jej, że powinna odpocząć. Neela nie może siedzieć bezczynnie i czekać na zagładę ich świata. Ucieka z domu do Kandiny, aby odnaleźć swój talizman, który jest w posiadaniu groźnych smoków.

Jednak nie tylko Siostry-Syreny szukają talizmanów… Jest ktoś, kto chce je dostać przed nimi, aby dokończyć dzieła. Serafina i Neela muszą się wykazać ogromną siłą, odwagą i sprytem, aby pokonać bandytów podążających ich śladem. Twarzą w twarz ze śmiercią, zdradą, niebezpieczeństwem, aby wygrać grę, w której nie ma żadnych zasad, aby przetrwać zdradziecką, gniewną falę…

Recenzja:

Właśnie niedawno skończyłem czytać i jestem pod wrażeniem.
Książka "Saga Ognia i Wody. Gniewna Fala" jest świetna! Bardziej mi się podobała od pierwszej części, która oczywiście również była super.

Ogólnie w tej książce jest więcej romansu, przygody syren wydawały mi się ciekawsze. Lepiej mi było ją czytać, ponieważ nie ma za długiego wstępu i natłoku nazwisk. Dużo rzadziej korzystałem ze słowniczka na tyłach książki. Przez tą książkę czułem niemal fizyczny ból w niektórych momentach, niesamowitą radość, czasem smutek. Serafina i Neela są naprawdę świetnymi bohaterkami.


Muszę przyznać, że sama akcja była w miarę szybka i chyba głównie dzięki temu czytało się ją bardzo szybko. Bohaterowie, jacy przewijają się w tej historii, są przedstawieni łatwo i przystępnie. Co jest jeszcze warte uwagi? Mitologia, jaka przeplatała się w wielu momentach. Osoby zainteresowane tematyką mitologiczną z pewnością pokochają te inspiracje natomiast ci, którzy się tym nie interesują, prawdopodobnie w ogóle tego nie zauważą.

Autorka nie daję nam się nudzić ani na chwilę, ale mam ją ochotę rozszarpać po takim zakończeniu, chcę już kolejną część!


Okładka jest cudowna. Tak samo jak jej poprzedniczka ma każdy rozdział ładnie oznaczony. W tej części również dodano mapy podwodnego świata.
Ogólnie jest to książka napisana bardzo lekkim piórem i bardzo ciekawa. Polecam tą książkę każdemu lubiącemu mitologię, syreny lub po prostu lubi czytać bardzo dobre i ciekawe książki.

Książkę oceniam na 10/10

 Gorąco ja polecam. Czy już posiadacie swój egzemplarz czy jednak dopiero ją kupicie? Piszcie w komentarzach! 

5 komentarzy:

 1. Super recenzja

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam pierwszej czesci ale chyba musze kupic obie, bo nie wiedzialam ze ta ksiazka jest tak fajna

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pierwszą część jest super. Teraz muszę kupić drugą, pewnie jest tak fajna jak pierwsza.
  /Katty

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie napisałabym, że recenzja jest rewelacyjna i tak dalej, ale jedna rzecz, o której chciałabym wspomnieć. Piszę to, nie dlatego, że uważam się za specjalistkę, ale na pewne sprawy trzeba zwracać uwagę. TO NIE JEST HEJT!!!
  1. ,,Lepiej mi się było w nią wczuć" .
  Nawet nie brzmi to zbyt dobrze. Jeśli już, to zdanie powinno brzmieć tak: Lepiej się w nią wczułem, albo O wiele łatwiej było mi się w nią wczuć.

  Tak poza tym, to naprawdę dobra recenzja. Wielki plus za niespojlerowanie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super recenzja, muszę kupić tą książkę

  OdpowiedzUsuń