Co Rikki robi znów na Złotym Wybrzeżu? - Teoria powiązań
Sezon trzeci serialu "Syren z Mako" zbliża się wielkimi krokami. W ostatnim sezonie serialu pojawi się bardzo dużo nowych postaci, które zamieszają w nowym sezonie. Jednak najważniejszą nową postacią jest powrót Rikki z serialu "H2O: Wystarczy Kropla". Ale co ona tam będzie robić? Jak wróci do serialu? Jak powiązane są seriale? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie w rozwinięciu posta.
Rikki to nastolatka, która stała się syreną. Kiedy jej przyjaciele Cleo i Emma wychowały się, odeszły w swoją stronę. Rikki ukryła prawdziwą tożsamość w przebraniu tajemniczego nurka , który odzyskuje dziwne i cudowne artefakty z głębokich oceanów. Podróżuje po świecie i daje wykłady o swoich znaleziskach i podpisuje swoje egzemplarze książek, mając nadzieję, że pewnego dnia znajdzie zastępstwo za swoje przyjaciółki, które straciła.


Widzicie na zdjęciu Rikki trzyma jakąś bransoletę na rękę, którą ma również później Mimmi na ręce prawdopodobnie to ona złapie i ujarzmi smoka chińskiego, wnioskuję to z tego, że ona przypomina wyglądem jego. Pewnie jako nurek Rikki to znajdzie a syreny będą chciały to zdobyć za wszelką cenę.

TEORIA

Więc jak sami widzicie, dzięki temu opisowi dużo spraw nam się wyjaśniło, ale również zaprzeczyło. Wiemy już na pewno, że wydarzenia serialu "H2O: Wystarczy Kropla" były przed wydarzeniami serialu "Syreny z Mako". Ale przeczy nam się teraz pierwszy sezon serialu "Syreny z Mako", ponieważ tam było powiedziane, że syreny na Mako żyją od wielu lat, a przecież parę lat temu nikogo tam nie było oprócz Cleo, Emmy, Rikki i Belli. Widzicie sami jakie zaprzeczenia?
Jedynie co nam się jeszcze wyjaśniło to, to dlaczego wejście do jeziorka jest tylko teraz przez wodę. W sezonie trzecim serialu "H2O: Wystarczy Kropla" widzimy jak, Sophie i Ryan zniszczyli grotę z księżycowym jeziorkiem, a w pierwszym sezonie serialu "Syren z Mako" już wszystko jest naprawione. Zrobiły to syreny swoimi pierścieniami. Odbudowały jeziorko i zamknęły przejście lądowe by nikt nie zakłócił ich spokoju.

 Cieszycie się, że Rikki wraca? Jakie są wasze teorie powiązań seriali? Zgadzacie się z moim?

10 komentarzy:

 1. Może być,ale w 3 sezonie H2O widziałam Lucy Fry,która grała uczennicę,a później w innym serialu była syreną od urodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A no właśnie zapomniałem o tym, widzisz jakie sprzeczności, ale można to wyjaśnić tym, że to nie dwie takie same osoby, ponieważ w "Syrenach z Mako" ma na imię Lyla, a tam Lucy Fry. Czyli niby dwie inne osoby, podobne do siebie. No ale tak naprawdę to przecież Jonathan na początku nie miał takiego pomysłu, że złączy seriale. Dopiero jak fani chcieli to teraz na siłę złączył i wyszły same sprzeczności.

   Usuń
  2. No wiem,ale trudno.Ważne,że jest ciekawy

   Usuń
 2. Właśnie dlatego od początku nie chciałam, by połączyć te dwa seriale. Zauważyliście coś smutnego w opisie Rikki? Wychodzi z niego, że ona, Cleo, Emma i Bella w przyszłości nie są już przyjaciółkami/nie mają takiego kontaktu jak kiedyś. Niepotrzebne rujnowanie zakończenia H2O ;[.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nom, niestety bardzo zrujnowali nam zakończenie H2O :(

   Usuń
 3. Po skończeniu szkoły dziewczynom zerwał się kontakt- w to można uwierzyć, wiele przyjaźni szkolnych nie przetrwało (nowe towarzystwo, inny charakter, brak zainteresowań). Zresztą- Cleo i Rikki zapomniały o Emmie gdy tylko pojawiła się Bella. Smutne, ale cóż, czasem takie jest życie. Po skończeniu liceum bohaterowie udali się na studia i każdy zajął się swoim życiem. Syreny unikały wszelkich kontaktów z ludźmi, więc mogły żyć z dala od miejsc gdzie przebywali bohaterowie z h2o. Wyspa Mako była ukazywana jako wielka i niezbadana, mogły być na drugiej części, lub tam gdzie ludzie boją się płynąć lub nie są w stanie dopłynąć- w końcu wielka część wód na świecie jest niezbadana. W księżycowym jeziorku nie bywały często (cała ławica tam się nie zmieści), nie miały też powodu, aby pilnować tego miejsca. Wiemy, że do jeziorka przybywały aby złamać księżycowe zaklęcie młodym syrenom- więc można uznać, że wtedy zobaczyły zniszczenia z ostatniego odcinka h2o. Domyślając się, że ludzie zniszczyli jaskinię zablokowały dostęp do jaskini przez ląd i stworzyły patrol mający na celu ochronę Mako.

  Myślę, że całość brzmi w miarę sensownie :). Przerwa między ostatnim odcinkiem h2o, a ,,Syrenami z Mako" trwa 3 lata, więc czasowo byłoby to możliwe. Warto też zauważyć pewne podobieństwa- Evie odwalało podczas pełni, bo była z lądu- to by tłumaczyło dlaczego dziewczyny z h2o były bezsilne podczas pełni. Z czasem nauczyły się panować nad nią- czyli złamały księżycowe zaklęcie. Prawdopodobnie w ostatni odcinek 2 sezonu. W 3 sezonie dziewczyny mają księżycowe kryształy związane z księżycowym jeziorkiem. Pasowałoby to do tego, że ławice są na całym świecie- Bella stała się syrenką w Irlandii i tam znalazła kryształ.Te kryształy to prawdopodobnie te same co w pierścieniach i trójzębie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytając twoją teorię, stwierdzam, że jest najbardziej trafna. Wszystko układa się w całość i wyjaśnia.

   Usuń
  2. Nie zgadzam się, że Cleo i Rikki zapomniały o Emmie po pojawieniu się Belli. Miały kontakt telefoniczny, i nawet jeśli nie wspominały Emmy, to np. jej zdjęcie zawsze było widoczne w pokoju Cleo, a obok niego leżał jej meladion, symbol że nadal są przyjaciółkami. To, że przestały być przyjaciółkami, oczywiście ze jest możliwe, ale po prostu strasznie smutne i niepotrzebne, i nie fair dla fanów oryginalnego H2O. Zwłaszcza, że nie były zwykłymi przyjaciółkami ze szkoły, ale miały wspólnie sekret tak wielki, że nie zdradziły go nawet rodzinom.
   Dla mnie niezrozumiałe jest tylko to, dlaczego Evie ma moce takie jak syreny z urodzenia, a nie takie które dostają dziewczyny przemienione przez jezioro. Wiemy, że rozdaje ono tylko gotowanie, zamrażanie i kontrolowanie wody. Dlatego Charlotte dostała np. wszystkie trzy.

   Usuń
  3. Mimmi i Ondina chciały użyć na Zacku eliksiru z mocą bodajże 51 pełni księżyca. Jak wiemy z 1 odcinka 2 sezonu do jeziorka wpłynęła Evie- i jeżeli mnie pamięć nie myli to ta siła 51 pełni uderzyła w nią, pozbawiając na chwile przytomności. Być może dlatego Evie ma takie moce. Btw, w 2 sezonie H2O pojawiają się nowe moce, gdzie dziewczyny mają kontrolę nad pogodą.

   Też nie podoba mi się, że wyszło na to, że przyjaźń nie przetrwała, bo choć oglądam ,,Syreny z Mako" , ,,H2O: wystarczy kropla" zawsze będzie górowało. A co do pamięci o Emmie, to ciężko powiedzieć, bardzo nie spodobał mi się moment gdy dziewczyny zamieniają wisiorki. Nie zauważyłam też by w 3 sezonie pojawiła się na zdjęciu, możesz zapodać ujęciem, byłby to miły akcent w 3 sezonie. Po za tym- Lewis nawet po odejściu z serialu był wspominany.

   Usuń