Poznajmy nowych bohaterów

Mimmi

Mimmi jest wspaniałą syreną. Jest słodka, ale i niezdarna. Jest bardzo inteligentna, jako jedyna z trzech głównych syren potrafi robić eliksiry i wywary. Najlepszą przyjaciółką jest dla niej Ondina lecz Sirene również bardzo lubi. Pomaga Ondinie w zniszczeniu Zaca, czyli zabraniu jego mocy. To ona robi wywar by zabrać mu ogon przez co Evie staje się syreną. Po tym jak Evie stała się syreną znów robi inny wywar by zabrać Evie moce lecz ten również się nie udaje i tylko dzieją się kłopoty. Posiada księżycowy pierścień. W odcinku 13 "Reunion" - "Ponowne spotkanie" dowiadujemy się, że jej matka Nerissa, która nie żyje miała dwójkę dzieci ją i chłopczyka, a tym chłopakiem jest Zac. Przez co Zac staje się jej bratem.

Ondina

Ondina chce pomóc Sirenie by mogła wrócić do ławicy przez co razem z Mimmi idą na ląd. Wymyśla plan jak zabrać moce Zacowi. Jest odważną osobą. Najbardziej lubi Mimmi, ale Sirene również lubi bardzo, bo jakby jej nie lubiała to by jej nie pomagała. Posiada księżycowy pierścień. Przez nią Erik dowiedział się, że ona i jej przyjaciółki są syrenami. Współpracuje z przywódczynią ławicy do odcinka 13. W tym odcinku przestaje ją popierać, ponieważ dowiedziała się, że Mimmi była oszukiwana o swoim pochodzeniu i też przywódczyni chciała zniszczyć Zaca.
Erik

Erik pracuje jako kelner w Ocean Cafe. Na początku nie ma kolegów lecz, gdy dowiaduje się, że Zac to tryton to z nim zaczyna się kumplować. Wychował się w rodzinie zastępczej na lądzie. Od urodzenia jest syrenem. Pochodzi z dawnej długiej lini rodzinnej syreniej. Jest samotny i nieuchwytny. Kiedy Erik w odcinku 6 - "Stormy Seas" - "Wzburzone morza" zaczyna kolegować się z Camem, zdobywa nowego sojusznika. Zac jest na niego zły i ich przyjaźń odwołuje.

Przywódczyni Ławicy - Veridia

Veridie gra Natalie O'Donnell. Ona stoi na czele Rady Syren. Wyjaśni, dlaczego Nixie i Lyla odeszły. W odcinku 13, mówi prawdę o mamie Mimmi i Zacku. W tym samym odcinku wyrzuca Ondine i Mimmi z ławicy Mako.
3 komentarze:

 1. Jak byście chcieli wiedzieć to ta Verida jest matką Mimmi i Zaca. Lepiej słuchajcie uważniej odcinki..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie to nie jest ich matka, a z resztą zaraz obejrze jeszcze raz i zobacze

   Usuń
 2. Proszę,jeśli dasz radę to przetłumacz mi koniec 13 odcinka np.zacznij od tego jak sa w tej świątyni proszę...
  Jeśli dasz radę ale będę bardzo wdzięczna i... naprawdę zależy mi na tym aby wiedzieć o tym coraz więcej :)

  OdpowiedzUsuń