[Recenzja] Auta 3: Wysokie obroty (PS4)

Od paru dni mój blog zawarł kolejną współpracę. Tym razem jest to firma Cenega, która zajmuje się sprzedażą i dystrybucją gier na różne konsole w Polsce. Pierwszą grę, którą zrecenzuję dla Was dzięki naszej współpracy jest "Auta 3: Wysokie obroty" na konsolę PlayStation 4. Gra powstała na podstawie filmu, który od niedawna jest prezentowany w kinach całej Polski. Film okazał się strzałem w dziesiątkę, jednak jak wypadła ta gra zręcznościowo-wyścigowa? Tego dowiecie się w rozwinięciu!


Gra "Auta 3: Wysokie obroty" rozpoczyna się krótką wstawką fabularną, która jest tak jakby kontynuacją filmu tuż po ostatecznym wielkim wyścigu z filmu. Jednakże jak się okazuje nie jest to gra typowo fabularna. Fabuła schodzi na dalszy plan, ponieważ na pierwszy i najważniejszy wysuwają się wyścigi. Mimo tego z krótkiego początku dowiadujemy się, że Zygzak McQueen zostaje wyzwany na pojedynek i musi udowodnić wszystkim, że jest jeszcze w stanie wygrać i udowodnić że samochód starszego typu jest w stanie wygrać z nowymi. Po przejściu wszystkich aż 136 wyzwań dostaniemy możliwość na zmierzenie się ze złym Jacksonem Sztormem, gdzie po wygraniu tego wyścigu Zygzak udowodni swoją wyższość.


W grze znajduje się aż 6 niesamowitych trybów:
 o Wyścig: podejmij wyzwanie, w którym możesz rywalizować na torze z samym Zygzakiem McQueenem i resztą zespołu.
 o Pokaz kaskaderski: skacz z ramp, szybuj w powietrzu (i bezpiecznie ląduj) oraz wykonuj sztuczki w wyznaczonym czasie, aby zdobywać punkty!
 o Wyzwanie najlepszego okrążenia: spróbuj pobić własny najlepszy czas i ustanowić nowy rekord toru.
 o Plac zabaw: wybierz się na miejsce, w którym możesz się ścigać, wykonywać sztuczki i podejmować wyzwania lub po prostu jeździć dla zabawy. Nie ma żadnych zasad - każdy może się bawić we własnym tempie.
 o Eliminacja: zbieraj przeróżne wzmocnienia i używaj ich, aby wyeliminować jak najwięcej bolidów. Gdy czas dobiegnie końca, wygra zawodnik z największą liczbą punktów.
 o Bitwa wyścigowa: zbieraj wzmocnienia i testuj możliwości swojego pojazdu, rywalizując z rodziną oraz znajomymi o tytuł najlepszego kierowcy.

Wszystkie tryby oferują różne wrażenia i emocje. Moim ulubionym trybem jest bitwa wyścigowa, ponieważ jest to świetna rozrywka na rywalizowanie ze swoją rodziną i znajomymi. Grałem w ten tryb z moim rodzeństwem i każdy z nas bawił się niesamowicie. Można dużo się uśmiać i dobrze spędzić czas. Pomimo tego, że ten tryb jest tak niesamowity to nie oznacza, że reszta jest gorsza. Wszystkie tryby przypadły mi do gustu i przez cały tydzień codziennie przez parę godzin na każdym z nich spędziłem ekscytująco czas.


Przejście całej gry do końca, wymaga sporo czasu, jednak mi w cały tydzień się to udało. Wszystkich wyznań tak jak wspomniałem wcześniej jest 136. Wykonując je rośnie nasz pasek postępu i tam pojawiają się co pewną ilość wyzwania mistrzowskie, w których musimy pokonać "bossów". Pokonanie ich na poziomie łatwym dla początkujących może nie być łatwe, jednak ja dałem radę. Wrogowie z którymi się ścigami mają lepszą sztuczną inteligencję i potrafią bardzo zaskoczyć.

Model jazdy w grze jest bardzo dobry. Widać, że starano się nad nim i to bardzo. Został naprawdę dobrze zrealizowany. Cała jazda ogranicza się do ścigania z maks dziewięcioma przeciwnikami i napełniania paska turbo, aby być przed nimi na mecie. Oczywiście do rozgrywki wpleciono niesamowite sztuczki i tricki oraz nieczyste zagrania, które możemy stosować, aby zwiększyć swoje szanse na końcowy triumf. Gdzieniegdzie leżą power-upy w postaci dodatkowego turbo albo broni ofensywnej/defensywnej, które znacznie urozmaicają rozgrywkę, wzbogacają ją, przez co gra nie nudzi się tak szybko. Dodatkowo do gry dodano modyfikacje, podczas gdy wybierzemy swój samochód, którym się chcemy ścigać to możemy dodać mu parę małych zmian w postaci koloru ognia z tłumika, dźwięku klaksonu czy dodatkowych efektów świetlnych. W grze znajduje się 20 samochodów, które oprócz kolorów, rodzaju niczym się nie różną, ponieważ parametry mają takie same. Połowa z nich od samego początku jest dostępna, resztę musimy odblokować podczas postępu w grze. Tak samo jest z odblokowaniem nowych trybów jak i tras, które są zróżnicowane i ciekawie skonstruowane. Zawierają one mnóstwo ciekawych skrótów i miejsc. W grze znajduje się wiele różnych lokacji z filmu, od Chłodnicy Górskiej po autostradę międzynarodową na Florydzie - w sumie jest ponad 20 unikalnych torów w 13 różnych lokacjach. Grafika jak dla mnie na taką grę jest na plus. Bohaterowie przemawiają oryginalnymi głosami, a jedyni polskie są napisy, co dla mniejszych dzieci jest problem, ponieważ nie wszyscy umieją tak szybko czytać.


Podsumowując "Auta 3: Wysokie obroty" to dla mnie zaskoczenie, ponieważ gra finalnie wyszła świetnie. Może nie jest to z górnej półki wyścigówka, jednak jest ona bardzo dobra. Dorośli na pewno sobie pograją, jednak nie przez dłuższy czas tak jak dzieci, które wciągną się na sporo godzin w tej grze. Cena gry na konsole to 200 zł. Jak na tą grę to warto, ponieważ to świetna produkcja, a cena być może jest wysoka jednak na konsole nowej generacji gry są przeważnie drogie. Jednak tą pozycje też możecie zakupić na konsole starszej generacji jak i na komputer, gdzie cena na pewno będzie niższa. Produkt oceniam na 9/10 punktów. Zdecydowanie polecam!


Podobała Wam się recenzja? Kupicie tą grę, a może już ją macie?
Dajcie znać w komentarzach!

7 komentarzy:

 1. O jacie ale fajnie, że pojawiają się tu teraz recenzje gier. Nie mogę doczekać się kolejnej. Ta jest rewelacyjna, świetnie dopracowana. Zachęciłeś mnie do kupna i chyba to zrobię, muszę przemyśleć dokładnie, ale jestem bardzo co do tego skłonny. Wydaje się być dla dzieci, ale bardzo rozrywkowa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Recenzja bardzo fajna. Podoba mi się. Gdybym miała młodszego brata to bym mu to kupiła, jednak moze kiedyś kupię jakiemuś koledze :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna recenzja. Fajnie, że blog poszerza horyzonty i zawiera coraz to nowsze współprace. Gra wydaje się być niesamowita i gdybym była chłopakiem albo miała brata to na pewno kupiłabym mu ją w prezencie. Czytając post to spostrzegam same plusy tej gry i sama mam aż chęć zagrać i trochę się pościgać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Recenzja bardziej na plus. Bardzo dobrze zrecenzowałeś tą gre!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobra recenzja! Mi też się gra świetnie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna recenzja :) Niestety nie kupię tej gry, ponieważ nie posiadam PS4 :c
  dovecameronpolska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń