[Sofia Carson] "Mam zawsze przy sobie scenariusz"

Sofię Carson możecie kojarzyć z disneyowskiej produkcji "Następcy". Wkrótce aktorka pojawi się także w filmie telewizyjnym „Nianie w akcji”. Razem z Sabriną Carpenter na ekranie zamieni się w mało odpowiedzialną opiekunkę do dzieci, która przeżyje jedną z najtrudniejszych nocy swojego życia. Film „Nianie w akcji” jest odnowioną wersją produkcji z 1987 roku, w której nastolatka podejmuje się opieki nad dziećmi sąsiadów, ale ważny telefon od przyjaciółki zmusza ją i podopiecznych do wyprawy na miasto. W odnowionej wersji filmu, także w nocną podróż po mieście wyruszą nianie o dwóch przeciwnych stylach i charakterach. Czy uda im się dopilnować dzieci? Dowiecie się wkrótce jednak przedtem z okazji promocji serialu serwisowy naszemiasto udało się porozmawiać z obiema aktorkami filmu. W dzisiejszym poście będziecie mogli przeczytać jeden wywiad z Sofią, a jutro z Sabriną. Mogę wam zdradzić, że wywiad jest o najnowszej produkcji, a także o jej planach na najbliższą przyszłość. Gorąco zapraszam!

Jaka była dla ciebie najtrudniejsza scena podczas kręcenia filmu "Nianie w akcji"?
Praca nad tą produkcją to był dla mnie bardzo wyjątkowy czas, a każda sekunda na planie była niesamowita! Muszę przyznać, że akcja w filmie toczy się bardzo szybko i podczas pracy musieliśmy strasznie dużo biegać. To film przygodowy i jest w nim mnóstwo dynamicznych scen tak, jak ta kiedy uciekamy przed ochroną w wielkiej pralni... 

W filmie grasz nianię. Jak pracowało ci się z dziećmi? 
To był mój pierwszy raz! I muszę przyznać, że to wspaniałe i bardzo utalentowane dzieciaki. Wspólny czas na planie był cudownym przeżyciem i czuliśmy się razem, jak rodzina. Mam nadzieję, że nasza praca przełoży się na zadowolenie widzów i w efekcie pokochają tę produkcję! 

Co łączy się z postacią, w którą się wcielasz? 
Moja bohaterka, Lola, posiada wielką pasję, którą jest fotografowanie. Ja też posiadam pasję - jest nią muzyka i aktorstwo. Poza tym moja postać ona potrafi być cicha i odpowiedzialna w jednym momencie... Myślę, że w rzeczywistości jestem kimś pomiędzy dwoma głównymi bohaterkami, a więc Lolą i Jenny. 

Masz doświadczenie w niańczeniu dzieci? 
W przeszłości opiekowałam się kuzynostwem i moją dorastającą siostrą.

Gdybyś mogła poradzić młodym ludziom, co muszą zrobić, żeby osiągnąć taki sukces, jak ty... 
Trzeba marzyć, podążać za swoimi marzeniami a także bardzo dużo pracować. Ciężką pracą i marzeniami można osiągnąć wszystko.

To teraz zdradź swoje sekrety na dobrą formę podczas pracy. 
Zanim przystępuje do gry piję mnóstwo wody. A na planie mam zawsze przy sobie scenariusz, żeby nie zapomnieć swoich kwestii. Nie noszę przy sobie żadnego specjalnego medalionika czy jakiegoś przedmiotu na szczęście. Moja mama nim jest. Daje mi wsparcie i ogromną siłę.


Czy jest taka rzecz, której inni o tobie nie wiedzą? 
Myślę, że to fakt iż jestem nerdem. W szkole siedziałam nad książkami i dbałam zawsze o dobre wyniki.

A co robisz, żeby tak dobrze wyglądać? 
Klucz to relaks. Poza tym kocham to, co robię i nawet kiedy jestem zmęczona mam satysfakcję z tego, w co się angażuję. Poza tym podróżuje ze mną mama, która zawsze mnie wspiera i podnosi na duchu. Staram się też zdrowo jeść i pić bardzo dużo wody. Poza wszystkim myślę jednak, że bardzo ważne jest – bycie szczęśliwym.


Jak wspominasz pracę nad filmem "Nianie w akcji"? 
To było dla mnie wspaniałe doświadczenie! Praca przy tej produkcji była czymś "cool" tak samo, jak ludzie na planie, z którymi miałam przyjemność ten film tworzyć.


A gdybyś miała się porównać do aktorki, Sabriny Carpenter, która wciela się w rolę drugiej niani – Jenny, to jak wam się pracowało? 
(śmiech) Myślę, że Sabrina jest śmieszniejsza od mnie i bardziej "cool". Ja jestem typem nerda i nie jestem tak zabawna, jak ona.


Inspirowałaś się poprzednią oryginalną wersją filmu, z lat 80. (Adventures in Babysitting) podczas przygotowań do tej roli? 
Oczywiście! Oglądałam z moją siostrą oryginalną produkcję w weekend. To ponadczasowy film, klasyk, komedia. Bezcenna. I tworzenie dzisiejszej wersji, znając scenariusz i dawny oryginał, było dla mnie o wiele łatwiejsze.

A gdyby inny reżyser zdecydował się stworzyć nowszą wersję swojego dawnego filmu –to w czym chciałabyś zagrać? 
Mój ukochany film to Moulin Rogue. Jeśli reżyser zdecydowałby się na remake to z pewnością chciałabym w nim wystąpić.

Czy film "Nianie w akcji" ma jakieś konkretne przesłanie do widzów? 
Oprócz tego, że jest to film akcji i komedia, to opowieść o ogromnej przyjaźni dwóch dziewczyn i ogromnej sile tej relacji. I sile dziewczyn. Poza tym to lekcja o tym, aby uczyć się od innych.

Grałaś już "czarny" charakter w "Następcach", tańczysz, śpiewasz, teraz kolejne role przed tobą. Nie myślałaś o zmianie zawodu? 
Przenigdy! Uwielbiam każdą rolę, w którą się wcielam. Każda postać przynosi mi coś nowego i nie mogę narzekać, na to co dostaję. A zobaczymy, co jeszcze przyniesie mi przyszłość...


Kiedy nastąpił ten moment, że poczułaś, że chcesz być sławna? 
Od małego byłam zakochana w śpiewaniu, tańczeniu. Uwielbiam pracę z kamerą i ogromnie dziękuję za skrzydła, które dano mi po to, żebym mogła spełniać swoje dziecięce marzenia!

Co lubisz robić w swoim czasie wolnym? 
Uwielbiam spędzać czas z rodziną, czytać, chodzić na lekcje tańca i pisać piosenki.

Co po roli w "Nianiach w akcji"? 
Będę dalej robić to, co kocham - grać i śpiewać. Pracuję nad moim albumem, który ukaże się w 2017 roku (jestem tym bardzo podekscytowana), ale oczywiście nie zamierzam oddać się w całości muzyce. Chcę dalej być aktorką. 

PREMIERA FILMU "NIANIE W AKCJI" JUŻ 9 WRZEŚNIA O 18:00 W DISNEY CHANNEL!

Podobał Wam się wywiad? Lubicie Sofię? Będziecie oglądać film? Dajcie koniecznie znać!

3 komentarze:

  1. Wywiad byl bardzo fajny :) Ja tam lubię nawet Sofie i mam zamiar obejrzeć film

    OdpowiedzUsuń
  2. Wywiad bardzo ciekawy i długi. Lubię takie. Czekam na kolejny!

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawy wywiad. Bardzo lubię Sofie. Na 100% obejrzę ten film. 🤗

    OdpowiedzUsuń