Kim lub czym jest tytułowy "Łotr 1"?

Minęło już sporę czasu od podania informacji o oficjalnym tytule nowego filmu Disneya ze świata Gwiezdnych Wojen, a mianowicie "Łotr 1". Jednym z najczęściej zadawanych pytań wokół filmu było to, czym jest tytułowy Łotr 1. Wielu wskazywało, że fabuła skupiać się będzie wokół Eskadry Łotrów, inni podejrzewali, że może być to przydomek Jyn Erso. Dziś możemy już śmiało powiedzieć, że żadna z tych teorii nie okazała się prawdą. A wszystko dzięki…

Oficjalnej stronie LEGO! Właśnie tam zamieszczono opisy bohaterów filmu, wśród których jeden z nich zdradził nam, czym właściwie jest ten Łotr 1. Okazuje się, że nazwano tak całą grupę desantową odpowiedzialną za kradzież planów Gwiazdy Śmierci. Co ciekawe, bohaterem, u którego zdecydowano się podać tę informację, nie był nikt z głównej ekipy, a obcy o imieniu Pao.


Pao to dziki komandos z rasy ziemnowodnych Drabatów. Wedle zwyczaju szarżuje do bitwy z Imperium z gardłowym okrzykiem bojowym „Sa’kalla!” na ustach. Pao dołączył do zespołu „Łotr Jeden” podczas historycznej misji, której celem było zdobycie planów Gwiazdy Śmierci.
źródło: artykuł ze strony starwars.pl


Czy ta informacja pokryła się z Waszymi przypuszczeniami na temat pochodzenia tytułu Łotr 1? A może obstawialiście coś zupełnie innego? 
Ja szczerze dziwiłem się czemu jest taki dziwny tytuł,
jednak nie miałem żadnych teorii. 

3 komentarze:

  1. Świetny artykuł. Nie sądziłem, że dlatego jest taki tytuł. Dużo to wyjaśnia!

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie interesuje się zbytnio Star Wars, ale informacja dla prawdziwych fanów. :)

    OdpowiedzUsuń