Dubbing filmu "Tini. Nowe życie Violetty"

Nowy film "Tini. Nowe życie Violetty" możecie oglądać w kinach w całej Polsce. Na asku zadawaliście pytania co do nowej obsady, kto kogo dubbinguje. Dlatego postanowiłem, że napiszę specjalnie post z informacją kto z polskich osób wcieliło się w międzynarodową ekipę ekranizacji kinowej oraz przy okazji, możecie dowiedzieć, czegoś więcej o polskich gwiazdach.

Wszystkie informacje o gwiazdach występujących w filmie "Tini. Nowe życie Violetty" możecie przeczytać w poście, który jest już na naszym blogu [link]

AGNIESZKA MROZIŃSKA - VIOLETTA
Polska aktorka dubbingowa, teatralna, producentka filmowa, wokalistka i tancerka. Absolwentka XCVI Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Studiowała aktorstwo w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie, otrzymała tytuł magistra sztuki. Związana z Teatrem Muzycznym Roma. Dubbingowała wiele postaci, jednak najbardziej znana jako Violetta, Sarah (Moja niania jest wampirem), Debby Ryan (Z innej beczki)  czy Bailey Picket (Nie ma to jak statek).

KAROL OSENTOWSKI - LEON
Polski aktor, użyczający głosu w dubbingu. W wieku 6 lat brał udział w zajęciach teatralnych w teatrze „Nic Pewnego” w Piasecznie. Od 2004 do 2008 uczestniczył w zajęciach tańca towarzyskiego w studiu „Rytm” w Warszawie. Debiut aktorski w Autorskiej Szkole Musicalowej m.in. spektakle „Taniec Wampirów”, „Grease”, „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Wystąpił również w spektaklu „Zaczarowani” w Teatrze Rampa przygotowanym przez Teatr Muzyczny Tintilo. Znany najbardziej jako Leon, Chad (Następcy), Kevin (Alex i spółka) czy Lucas Friar (Dziewczyna poznaje świat).

STEFAN PAWŁOWSKI - CAIO
Polski aktor, użyczający głosu w dubbingu. Brat aktora Józefa Pawłowskiego. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie (2015). Wystąpił między innymi w filmie Jack Strong w reżyserii Władysława Pasikowskiego, gdzie razem z bratem wcielał się w postać Waldemara Kuklińskiego, syna głównego bohatera filmu – pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Zagrał również Adama w serii Powstanie serialu Czas honoru oraz wciela się w jedną z głównych postaci w serialu O mnie się nie martw emitowanym przez TVP2, gdzie jest odtwórcą roli prawnika Marcina Kaszuby. Ma na koncie również kilkanaście ról dubbingowych w tym między innymi w "Tini. Nowe życie Violetty".

SŁAWOMIRA ŁOZIŃSKA - ISABELLA
Polska aktorka teatralna, filmowa, dubbingowa. W latach 2003–2005 członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Była żoną pianisty Janusza Olejniczaka. W dorobku artystycznym ma kilkadziesiąt ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych, także w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji. Wystąpiła m.in. w serialach Daleko od szosy (1976, jako Bronka) i W labiryncie (1988–1991, jako redaktor Joanna Racewicz). Epizodyczne role zaliczyła także m.in. w serialach Klan i Złotopolscy. Odgrywa rolę Barbary Jakubik w serialu Barwy szczęścia. Jej pierwszą rolą dubbingową była w filmie "Tini. Nowe życie Violetty".

JUSTYNA BOJCZUK - LUDMIŁA
Polska aktorka dubbingowa i filmowa oraz piosenkarka. W swoim dorobku ma ponad 50 ról, głównie w produkcjach Disneya, w tym główną rolę Tosi w serialu Moi przyjaciele – Tygrys i Kubuś oraz rolę Izabeli w serialu Fineasz i Ferb i serialach Nickelodeon. Najbardziej jednak znana jako polski głos Ludmiły. Od 2007 występuje na deskach Teatru Muzycznego Roma w spektaklu Akademia pana Kleksa. Zagrała także w teledysku Bezpieczna droga z radami SpongeBoba. W 2014 roku brała udział w programie muzycznym The Voice of Poland, ale odpadła już w „przesłuchaniach w ciemno”. Również w 2014 wystąpiła w zagranicznym serialu "Violetta" jako polka o imieniu Matylda.

JACEK KRÓL - GERMAN
Polski aktor teatralny i filmowy. Od 2009 roku udziela również głosu w dubbingu. W 1998 roku ukończył PWST w Krakowie; dyplom uzyskał 2 lata później w 2000 roku. Jego debiut teatralny miał miejsce 9 lipca 1996 roku. Jest lektorem w zapowiedziach w telewizji Puls 2. Ma na koncie dużo ról dubbingowych w tym między innymi w serialu "Violetta", "Horronin" czy "Wodogrzmoty Małe"

ALEKSANDRA RADWAN - ELOISA
Polska aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna, radiowa i dubbingowa. Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie. W czasach licealnych była aktorką w lubelskim Teatrze Panopticum. W roku 2014 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Reprezentowała Polskę na międzynarodowych festiwalach teatralnych: ITSelF Festival (Polska), Festival Bańska Bystrica (Słowacja), International Festival European Regions (Czechy). Na koncie ma wiele ról dubbingujących. Swojego głosu użyczyła między innymi w filmie "Zwierzogród", "Księga Dżungli", "Gdzie jest Nemo 2 ", "Następcy", "Obrót życia", a nawet w serialu "Miraculum: Biedronka i Czarny Kot".

SYLWIA LIPKA - MIRANDA
Polska aktorka telewizyjna i początkująca dubbingowa, piosenkarka. Gwiazda wytworni My Music. W roku 2016 wydała swój pierwszy solowy album pt. "Szklany Sen". Wystąpiła również w serialu Disney Polska - "I love Violetta". Występowała również w "Teatr Nowy W Zabrzu". Aktualnie studiuje na uczelni: Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Prowadzi swój własny kanał na YouTube. 

KAROLINA BACIA - MELANIE
Debiutująca polska aktorka filmowa i telewizyjna. Wystąpiła w serialu "Bodo" oraz "M jak miłość". W roku 2016 również wystąpiła w filmie "Planeta Singli". Jej pierwszą rolą dubbingową była w filmie "Tini. Nowe życie Violetty".

PRZEMYSŁAW STIPPA - STEFANO
Polski aktor teatralny, telewizyjny, filmowy i dubbingowy. Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej. Debiutował jako student AT, rolą Prousta w przedstawieniu Czas odnaleziony według prozy Marcela Prousta. Od czerwca 2012 roku występuje gościnnie w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, w Śnie nocy letniej jako Puk. Dubbingował w filmie "Tini. Nowe życie VIoletty" oraz w serialu "Moja niania jest wampirem", "Slugterra" czy "Nie ma to jak hotel".
źródło: w większości Wikipedia

FILM "TINI. NOWE ŻYCIE VIOLETTY" JUŻ W KINACH!

7 komentarzy:

 1. Dzięki za tak niesamowity post! Dzięki nie mu mogłam poznać, jakie osoby podstawiały głos w filmie! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niektóre osoby kojarzę :) Ciekawi jak poradzi sobie Lipka. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wow! Nie wiedziałam że to osoby podkładały głos w filmie :D Bardzo ciekawy post :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Super post! Kojarzę prawie wszystkich :D
  http://jestemds.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń