[Miraculum: Biedronka i Czarny Kot] Super złoczyńcy

"Miraculum: Biedronka i Czarny Kot" to serial animowany Disney Channel, który zgromadził sobie bardzo dużo fanów za granicą jak i w Polsce. Pierwszy sezon co prawda został wyemitowany w całości, jednak producenci rozmyślają nad jego kontynuacją. Jak na razie musimy czekać, a dziś specjalnie dla fanów tego serialu przygotowałem post, gdzie znajdziecie opis każdego super złoczyńcy jacy pojawili się zamienieni przez Władcę Ciem i jego akumy. Zapraszam każdego do postu!


Super złoczyńcy to tak jak wspomniałem ludzie przekształceni przez Władcę Ciem i jego akumy. Zgadzają się na pakt z nim, ponieważ są we władaniu złych emocji i działając w afekcie robią głupstwa; pragną po prostu zemsty. W zamian za moce, Władca Ciem chce, aby zdobyli dla niego Miracula Biedronki i Czarnego Kota.


TRANSFORMACJA
Zawsze, gdy osoba odczuwa silne negatywne emocje np: gniew, zazdrość czy smutek, Władca Ciem wykrywa je i wysyła do niej akumę. Motyl opętuje ważną rzecz dla danej osoby i tak telepatycznie łączy ją z złoczyńcą. Pojawia się wtedy różowe światło w kształcie motyla dookoła twarzy osoby i Władcy Ciem. Następnie mężczyzna przedstawia propozycję nie do odrzucenia. Kiedy osoba się zgadza, czarno-fioletowy dym wnika do obiektu i otacza osobę. Gdy znika, człowiek staje się super-złoczyńcą, czyli dostaje jakieś super moce i zmienia jej się wygląd.


POKONANIE
Aby pokonać złoczyńcę i uwolnić akumę, Biedronka niszczy zainfekowany przedmiot. Wylatuje z niego czarny motyl. Następnie dziewczyna używa swojego jo-jo i chwyta akumę, aby ta nie rozmnożyła się na tysiące innych i nie infekowała więcej ludzi. Potem moce uwolnione przez super-bohaterkę naprawiają wszystkie szkody i powodują, że złoczyńcy znowu stają się sobą i nic nie pamiętają.


SUPER ZŁOCZYŃCY

NAWAŁNICA (AURORE BEAURÉAL)
Aurore Beauréal jest studentką w Collège Françoise Dupont. Startowała w konkursie na nową, młodą pogodynkę w Kidz+. Kiedy wygrywa Mireille Caquet, doprowadza ją to do furii. Władca Ciem wyczuł jej słabość i posłał do niej Akumę. Dziewczyna została przemieniona w Nawałnicę, która kontrolowała pogodę dzięki jej parasolowi. Potrafi latać, lewitować i stworzyć podmuchy wiatru oraz pioruny. Umie wywołać potężne burze z silnym wiatrem i gradem oraz zamrażać.

LADY WIFI (ALYA CÉSAIRE)
Alya Césaire jest ona najlepszą przyjaciółką Marinette. Uczy się w paryskiej szkole Collège Françoise Dupont. W odcinku 6 dziewczyna zostaje zawieszona przez dyrektora z powodu Chloé, a w skutkach zostaje ofiarą akumy i zmienia się w Lady Wifi. Jako Lady Wifi jest bardzo pewna siebie i przebiegła. Zrobi wszystko, aby odkryć prawdziwą tożsamość Biedronki i ujawnić ją ludziom. Wykorzystuje swój telefon komórkowy do atakowania, nagrywania oraz zatrzymywania przeciwników (pauza, blokowanie, nagrywanie, przewijanie). Może również teleportować się przez telefony komórkowe.

BAŃKOR (NINO)
Nino jest najlepszym przyjacielem Adriena i uczniem paryskiej szkoły Collège Françoise Dupont. W jednym z odcinków, przez złość na dorosłych zostaje super-złoczyńcą i przyjmuje imię Bańkor. Jako złoczyńca, chłopak staje się agresywny. Nienawidzi dorosłych i używa swoich mocy, aby się ich pozbyć. Jego celem jest zorganizowanie imprezy urodzinowej dla Adriena. Denerwuje się, kiedy ktoś nie słucha jego rozkazów i nie chce tańczyć na imprezie. Wytwarza bańki mydlane. Dzięki temu ma możliwość obrony, atakowania i wysłania dorosłych w inne zakątki świata. Jedyny znany sposób zniszczenia baniek to użycie Kotaklizmu.

KOTOWTÓR (THEO BARBEAU)
Theo Barbeau to paryski artysta i rzeźbiarz, twórca rzeźby przedstawiającej Biedronkę i Czarnego Kota. W odcinku Kotowtór zostaje zainfekowany akumą i staje się super-złoczyńcą – kopią Czarnego Kota. Jako super-złoczyńca, próbuje zrujnować reputację Czarnego Kota, aby się na nim zemścić. Kotowtór jest bardzo przebiegły. Próbuje oszukać Biedronką, że to on jest prawdziwym Czarnym Kotem myśląc, że w ten sposób dziewczyna pokocha go. Posiada takie same moce i broń co Czarny Kot pod którego się podszywa.


CZASOŁAMACZKA (ALIX KUBDEL)
Alix Kubdel to uczennica szkoły Collège Françoise Dupont. W odcinku Czasołamaczka jej ojciec w prezencie na piętnaste urodziny daje jej srebrny zegarek kieszonkowy. Kiedy dziewczyna dowiaduje się, że zegarek został zniszczony, obraża się, a Władca Ciem wysyła akumę. Przez to Alix zostaje super-złoczyńcą i przyjmuje imię Czasołamaczka. Zabiera ludziom energię, aby się cofnąć w czasie i uratować swój bezcenny zegarek. Osoba ta wówczas znika. Im więcej energii zbierze tym jest szybsza.

PAN GOŁĄB (XAVIER RAMIER)
Xavier Ramier to mieszkaniec Paryża opiekujący się gołębiami. Po tym jak po raz kolejny zostaje wyrzucony z parku za karmienie ptaków, zostaje zainfekowany przez Akumę. Xavier zostaje zamieniony w Pana Gołębia, który kontroluje gołębie. Jego celem stają się wszyscy strażnicy. Jako Pan Gołąb chce przejąc Paryż z pomocą gołębi. Używając gwizdka podporządkowuje sobie ptaki i wydaje im polecenia, niekiedy porozumiewa się z nimi poprzez gruchanie. Zachowuje się również jak ptak, na przykład macha rękoma jak skrzydłami. Okazuje się, że jest przebiegły i mądry. Wyłapuje Strażników parku i zamyka ich, aby zwabić Biedronkę i Czarnego Kota do swojej pułapki. 

FARAON (JALIL KUBDEL)
Jalil Kubdel to starszy brat Alix, młody i zagorzały historyk. Często przebywa w muzeum. Interesuje się dziejami starożytnego Egiptu. W odcinku Faraon zostaje zainfekowany przez akumę i przemienia się w super-złoczyńcę – Faraona. Po przemianie w faraona stał się chciwy, zimny oraz nieczuły. Za wszelką cenę pragnie aby jego żona, egipska księżniczka Nefertiti wróciła do świata żywych. Może zmieniać swoją głowę w różnych starożytnych egipskich bożków i zyskiwać ich moc (np. Tocie, daj mi czas!, Sechmecie, daj mi swą siłę!,Anubisie, daj mi mumie!). Potrafi odegrać starożytny rytuał przywracający do życia Nefertiti.

ILUSTRACHOR (NATHANAËL)
Nathanaël jest uczniem z paryskiej szkoły Collège Françoise Dupont. Był zakochany w Marinette Dupain-Cheng, w swoim notatniku robi bardzo dużo rysunków na jej temat i Biedronki. Jest ofiarą zaczepek Chloé Bourgeois, z tego powodu zostaje super-złoczyńcą – Ilustrachorem. Dzięki tabletowi umieszczonemu na ręce oraz rysikowi, może dowolnie manipulować prawdziwymi przedmiotami lub je tworzyć i niszczyć (wymazywać). Kiedy jeden z przedmiotów stworzonych przez niego zostaje uszkodzony to znika bez śladu.

ARCYGLINA (AGENT ROGER)
Agent Roger to policjant, ojciec Sabriny. W odcinku „ArcyGlina" zostaje wyrzucony z pracy przez burmistrza, ponieważ nie chce przeszukać torby Marinette, która została niesłusznie i bez dowodów oskarżona o kradzież bransoletki Chloé. Zarażony akumą zmienia się w Arcyglinę. Jako Arcyglina jest zimny, nieczuły i nieugięty w dążeniu do celu czyli zapanowania idealnego porządku polecenia. Każe za najmniejsze przewinienia. Nie zna sprzeciwu, ponieważ nakłada kajdanki ludziom, dzięki którym osoby te muszą robić to, co im każe.

POSTRASZYCIELKA (MYLÈNE HAPRÈLE)
Mylène Haprèle to uczennica paryskiej szkoły Collège Françoise Dupont, dziewczyna Ivana. W odcinku Postraszycielka zostaje super-złoczyńcą o imieniu Postraszycielka z powodu wyśmiewek Chloè, z jej strachu przed potworem (granym przez Ivana w filmie Nino).  Jako Postraszycielka próbuje spowodować strach u wszystkich, jest pewna siebie, gotowa do podjęcia ważnych decyzji. Tworzy fioletowo-różową substancję przypominającą śluz, dzięki której staje się silniejsza i większa kiedy ktoś się jej boi. Maleje, gdy nie wyczuwa strachu.

MROCZNY AMOR (KIM)
Kim to uczeń paryskiej szkoły Collège Françoise Dupont, przyjaciel Maxa. Jest najszybszy w klasie Marinette. Zamienił się w super-złoczyńcę po tym, jak Chloé Bourgeois odrzuciła jego uczucia w dzień Walentynek. Jako Mroczny Amor stara się zniszczyć związki przyjaciół/zakochanych osób. Do tego używa strzał nienawiści. Osoba postrzelona jego strzałą odczuwa tylko nienawiść do swojej drugiej połówki lub przyjaciółki.

CZARNY MIECZ (ARMAND D'ARGENCOURT)
Armand D'Argencourt to szermierz i nauczyciel wf-u w szkole Collège Françoise Dupont. Po przegranej w wyborach na burmistrza, Władca Ciem infekuje go akumą, a mężczyzna staje się Czarnym Mieczem. Za pomocą miecza, super-złoczyńca może zamieniać cywili w swoich żołnierzy, a pojazdy w machiny bojowe. Potrafi, używając flagi z herbem swojej rodziny zmienić całe miasto w swoje, a mieszkańców w swoich żołnierzy. 

MIM (FRED HARPÈLE)
Fred Harpèle to ojciec Mylène, pracuje jako woźny w szkole i jako mim. Został zainfekowany przez akumę po tym, jak został oszukany przez współpracownika. Przyjął wtedy imię Mim i stał się super-złoczyńcą. Jako Mim jest zimny i cichy. Chce zemścić się na swoim zespole, przez który nie mógł wystąpić na pokazie jako mim. Gdy jest zły może tworzyć nieistniejące przedmioty. Kiedy tworzy następny przedmiot, poprzedni znika.

KUNG ZUP (WANG CHENG)
Wang Cheng to słynny chiński kucharz i wujek Marinette. W odcinku Kung Food, po przegranej w konkursie na najlepszego kucharza z powodu Chloé Bourgeois, zostaje on zainfekowany przez Akumę. Kung Zup jako super-złoczyńca jest mściwy i wściekły. Jest zły na Chloé, za zniszczenie jego zupy. Planuje przygotować z dziewczyny potrawkę, aby się na niej zemścić. Wszystkie osoby, które zjadły Niebiańską Zupę, są mu posłuszne. Z torby wyjmuje "jedzeniową" broń, którą daje swoim sługom.

WONNA KSIĘŻNICZKA (ROSE)
Rose jest uczennicą paryskiej szkoły Collège Françoise Dupont i najlepszą przyjaciółką Juleki. W odcinku Wonna Księżniczka opętała ją akuma. Jako Wonna Księżniczka robi wszystko, aby zdobyć Księcia Ali'ego. Nazywa go swoim "księciem" i planuje go poślubić. Pragnie uczynić Paryż swoim królestwem. Za pomocą perfum zmienia ludzi w swoich poddanych. Potrafi ich używać by się przemieszczać (latać).

GRACZ (MAX)
Max jest uczniem paryskiej szkoły Collège Françoise Dupont, jego najlepszym przyjacielem jest Kim. Jako czarny charakter nazywa się Gracz i chce za wszelką cenę wygrać. Atakuje ludzi w celu zdobycia punktów, aby zwiększyć swój poziom i rozbudować zbroję. Chce zemścić się na Marinette za to, że pokonała go w grze. Stosuje zasady gry w rzeczywistym świecie aby łatwiej wygrać. Nie chce się poddać. Posiada takie same umiejętności co jedna z postaci z gry Ultimate Mecha Strike III - MX-01. Zamienia ludzi i pojazdy na punkty, aby zyskać większy poziom swojego robota.

KAMIENNE SERCE (IVAN BRUEL)
Ivan Bruel to uczeń francuskiej szkoły Collège Françoise Dupont, chłopak Mylène. W odcinku Kamienne Serce (Początki - część 2) staje się sługą Władcy Ciem - Kamiennym Sercem. Jako super - złoczyńca jest niezwykle mściwy i niszczy wszystko co stanie na jego drodze. Chce zemścić się na Kimie, który obraził go mówiąc, że nigdy nie zdobędzie Mylène. Jest niezwykle silny. Każdy cios sprawia, że rośnie i staje się coraz silniejszy.

PANTERMAN (OTIS)
Otis jest pracownikiem paryskiego zoo Ménagerie du Jardin des Plantes. W odcinku Panterman , z powodu szyderstw Kim'a, ulega Władcy Ciem. Po zainfekowaniu Akumą staje się Panterman'em. Jako Panterman popiera on zwierzęta i uwalnia je z klatek. Chce zemścić się na Kim'ie, ponieważ szydził z jego nowej pantery. Jest sprytny i przebiegły. Wykorzystuje swoje moce, umiejętność zmiany w inne zwierzęta, aby przechytrzyć swoich przeciwników. Jest w stanie przybrać formę każdego zwierzęcia, nawet wymarłego. Każda z przemian odbiera mu siły.

LALKARKA (MANON)
Manon to córka przyjaciółki mamy Marinette, Nadji Chamack. Jej mama jest dziennikarką i często zostawia dziewczynkę pod opieką Marinette. W jednym z odcinków staje się ofiarą jednej z akum Władcy Ciem i zmienia się w super-złoczyńcę - Lalkarkę. Jako super-złoczyńca jest władcza, pewna siebie, bardzo kapryśna i zachowuje się dziecinnie. Chce za wszelką cenę zdobyć lalki Czarnego Kota i Biedronki. Ma moc ożywiania lalek oraz władania osobami, które owe zabawki przedstawiają.
źródło: wikia.pl

Podoba Wam się post i opisy? Chcielibyście kolejne posty o tym serialu?
Dajcie znać w komentarzach!

12 komentarzy:

 1. Post widziałam na innym blogu, ale zapomniałam.. Trochę to nie fajnie kopiować ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz to sobie jaja robisz, post nie jest kopiowany z żadnego bloga, ani nie wzorowany!!
   Opisy w większości są wzięte z wikia i trochę jest moich opisów.
   A jeśli uważasz, że skopiowałem to podaj link niby skąd skopiowane. Nie ośmieszaj się. Zajmij się lepiej swoim blogiem. Ja nie komentuje jeśli coś skopiujesz. A ten post na 100% nie jest skopiowany z żadnego blogu. A jeśli gdzieś jest podobny to przypadek, jesteśmy blogami o Disneyu i szanse że napiszemy o tym samy są bardzo duże, a post o Miraculum napisałem, dlatego, że na asku mnie proszono o post o tym serialu.

   Usuń
  2. Ośmieszam się? No tak, zapomniałam że to ty jesteś tym idealym. Sory. A skoro tak sądzisz to... A zresztą nie ważne. Poco się kłócić skoro i ty tak masz niby rację.

   Usuń
  3. Nikt nie jest idealny. Ja często robię coś źle ale nie tym razem. Ty też często kopiowałas bo obserwowałem twój blog, ale to już twoja sprawa i tego nie komentuje. Też nie chcę się kłócić, ale w tym przypadku nie zostawię tego cicho, gdy mówię prawdę.
   Ten post nie jest z żadnego bloga. A to że jest on z wiki i ja to dodaje tu i daje źródło to nie jest kopia, więc niech anonimy się nie czepiaja. Bo daje źródło, gdybym nie dał to wtedy by była kopia.

   Usuń
 2. Szkoda, ze drugi sezon jeszcze nie jest gotowy do emisji...

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny post :) Uwielbiam serial Miraculum Biedronka i Czarny kot :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie czegoś takiego szukałam! Super post!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super post ale niestety nie oglądam tego serilau :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinnaś tytaj masz link http://www.gralandia.tv/bajki/637-Miraculum:-Biedronka-i-Czarny-Kot.html tu masz wszystkie odcinki 1 sezon (26 odcinków) ... nawet z napisami...
   Obejrzyj bo warto

   Usuń
 6. Świetny post, dużo sie dowiedziałam!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Według mnie najgroźniejszym super-złoczyńcą jest Lalkarka. Naprawdę mało brakowało a by było po Biedronce. A najbardziej zabawnym jest Kung Zup - ta zupa z dziewuchy i nunczako z kiełbasy bije wszystko inne na głowę:D Fanów tego odcinka zapraszam do siebie na parę ciekawostek o Niebiańskiej Zupie: http://scofferchef.blogspot.com/2017/06/niebianska-zupa-z-serialu-miraculum.html

  OdpowiedzUsuń