[Recenjza] Soy Luna. Poradnik wrotkarki.

Premiera nowego serialu Disney Channel - "Soy Luną" już wkrótce w Polsce. Dziś dzięki Disney Polska i Egmont Polska mogę specjalnie dla Was zrecenzować książkę wydawnictwa Egmont - "Soy Luna. Poradnik wrotkarki.", która jest idealna by dowiedzieć się, jak rozpocząć przygodę z wrotkami, ale również poczytać o fascynującym i pełnym wrażeń świata wrotkarstwa! Zapraszam serdecznie każdego do dalszego czytania recenzji.Informacje ogólne:
Tytuł: Soy Luna. Poradnik wrotkarki.
Autor: praca zbiorowa
Data premiery: 2016.05.02
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
Cena: 19,99 zł

Recenzja:
Książka "Soy Luna. Poradnik wrotkarki" ma niezwykle kolorową grafikę. Tło jest żółte, a na nim bardzo dużo dodatków na przykład buźki, wrotki, czy nawet kaski. Również na środku widzimy Lunę i tytuł książki. Natomiast z tyłu widzimy jedną dużą wrotkę a obok niej w chmurkach pisze czego się dowiemy, co odkryjemy. Całą szata graficzna zewnętrzna książki jak i wewnętrzna zachwyca. Jest naprawdę miła dla oka.Jednak zacznijmy teraz o treści, która mnie bardzo zachwyciła, ponieważ dzięki książce możecie dowiedzieć się, jak rozpocząć przygodę z tym wyjątkowym sportem jakim jest wrotkarstwo, jak wybrać odpowiedni sprzęt, jak się ubrać, aby jazda była bezpieczna i jak stawiać pierwsze kroki. Przedstawia też podstawowe zasady i techniki jazdy oraz radzi, jak ćwiczyć równowagę i panowanie nad własnym ciałem, które to umiejętności są bardzo istotne podczas uprawiania tego sportu. Ponadto zawiera interesujące ciekawostki oraz fakty związane z rozgrywanymi na świecie zawodami wrotkarskimi. Dodatkowo przy większości faktach, naukach jest miejsce na nasze zdanie. Możemy się chwalić naszymi osiągnięciami, postępami, jak i też możemy namalować swoje idealne wrotki! To super zabawa, jednak ja nie przepadam za tego typu rzeczami, chociaż młodszym odbiorcą na pewno to się spodoba. Ogólnie warto wspomnieć, że książka jest podzielona jakby na 5 rozdziałów, części, które są podzielone tematycznie. Dzięki tej książce można nauczyć się jeździć na wrotkach!


Reasumując książka bardzo przykuwa swoim wyglądem. Grafika naprawdę mi się spodobała! Zdjęcia zawarte w niej, są duże, wyraźne i bardzo przejrzyste. Treść jest na wysokim poziomie, bo na prawdę jesteśmy dzięki niej czegoś się nauczyć, dowiedzieć. Jedyny minus według mnie to jest zbyt dużo miejsca dla naszego zdania, mogło by być tego mniej lub w ogóle. Książkę oceniam na 9/10. Polecam przeważnie osobą, które chcą zacząć jeździć na wrotkach lub interesuje ich bardzo motyw wrotek.


Posiadacie już tą książkę? Czy dopiero macie zamiar kupić?
Dajcie znać w komentarzach!


Premiera serialu "Soy Luna" już 16 maja w Disney Channel o 18.00 od poniedziałku do czwartku!

7 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno kupię tą książkę :) Nie mogę się doczekać premiery serialu Soy Luna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie posiadam, ale czytałam inne recenzje. Ale zamierzam spróbować wrotkarstwa...

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nie mogę kupić książki, ale zaciekawiło mnie wrotkarstwo. Świetny post!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super recenzja. Książkę już kupiłam! Jest mega polecam

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam wszystkie gadżety z Luny są fajne!

  OdpowiedzUsuń