[Evermoor: Kroniki] Poznaj dom rodziny Crossley

Nowy serial "Evermoor: Kroniki" to opowieść o losach mieszkańców tytułowej wioski. Cała rodzina - główni bohaterowie przeprowadzają się do miasteczka Evermoor po tym jak ciotka głównej bohaterki, Tary upozorowanie umiera. Cała ich posiadłość oprócz przepięknego ogrodu zawiera wielki dom, który zawiera bardzo dużo pokojów jak i tajemnic. Dlatego w dzisiejszym poście chciałbym oprowadzić Was po całej posiadłości głównych bohaterów i dodatkowo podać Wam parę informacji o tym domu w rzeczywistości.WILLA W ARLEY
Zabytkowy dworek Arley Hall znajduje się w małym miasteczku Arley w Wielkiej Brytanii, gdzie serial jest kręcony. Miejsce to liczy ponad 550 lat. Jest bardzo atrakcyjne jak i ogrody, znajdujące się w pobliżu posesji. Obecne ogrody, które powstały w 1830 zostały opracowane w XX wieku i są jednymi z najlepszy. To w nim nakręcono cały serial "Evermoor: Kroniki"
(Naciskając na zdjęcie przeniesie Was do Google Map by móc zobaczyć dokładnie, gdzie to jest.) źródło: wikipedia.org


SALON
Salon rodziny Crossley jest bardzo duży i przestronny. Cały zdobiony jest w średniowiecznym stylu o czym świadczy np. zbroja rycerza czy rower wyglądający w starych czasach. Dominujące kolory to fiolet, róż, biel oraz brąz. Koło kominka znajduje się parę foteli oraz sof, by móc usiąść razem z rodziną. Również nad salonem wisi piękny duży żyrandol. A co ciekawe w domu nie ma telewizji. Tak dobrze czytacie, cała rodzinna uwolniła się od świata mediów, internetu, ponieważ mama bohaterów przyjechała tu by w spokoju napisać swoją książkę. W salonie znajdują się duże schody na górne piętro, jak i do innych pokoi, przez co częścią salony jest taka jakby górna drewniana weranda do dalszej części domu. Sal bardzo ładny lecz dość surowy na przykład w przeciwieństwie z pokojem dziewczyn.


POKÓJ TARY I BELLI
Na samym początku Tara i Bella nie mieli mieć razem pokoju, jednak Cameron podpalił jeden z pokojów i Tara musiała przeprowadzić się do Belli, co wyszło na dobre, bo ich relacje się poprawiły. Cały pokój dziewczyn jest w kolorze fioletowo-białym. Widać bardzo dużo kwiecistych wzorów, które są na pościelach, ale nawet na ścianach. W pokoju Tara i Bella postarały się o szczegóły i dodatków jest z dużo lecz jednak umiarem i wszystko razem idealnie współgra. W pokoju mają dwa łóżka oczywiście z wzorzystymi poduszkami i pościelą. Również mają dużą białą szafę oraz jedną mniejszą, kominek lecz już nie działający oraz toaletkę by móc malować się na codzień. 


KUCHNIA
Kuchnia rodziny jest bardzo jasna, ściany są koloru żółtego. Meble natomiast szarego/niebieskiego. Na środku znajduje się tak zwana wysepka, gdzie można gotować, przygotowywać posiłki. Tak jak w każdej kuchni, znajdują się różnorodne maszyny, miski, garnki oraz ozdoby w formie kwiatków. POKÓJ Z GOBELINEM
Jak wszyscy, bądź większość wiemy, gobelin to magiczna, przepowiadająca przyszłość "tkanina". Gdy normalna Everyn naszyje coś na nim to tylko przepowie przyszłość, a gdy naszyje na nim najwyższa z Everynien, którą jest Tara to spełnia los, życzenie naszyte. Pokój z gobelinem znajduje się w domu Crossleyów, ponieważ ciotka Bridget była przewodniczącą kręgu Everynien, dopóki nie upozorowała swojej śmierci. Jednak gobelina nie da się przenieść i od początku znajduje się w tym domu, ponieważ stąd, wywodzi się rodzina Crossleyów. Pomieszczenie z gobelinem wygląda dość tajemniczo. Wszystkie okna są zakryte zasłonami, tak aby nikt nie zobaczył zewnątrz co jest w środku. W pokoju powieszone są różne żyrandole. Jednak jeden jest najważniejszy, ponieważ tam znajdują się trzy najwyższe, przewodniczące, pradawne Everyny, które mogliśmy zobaczyć w filmie pilotażowym. Pokój bardzo surowy, ponury, a przede wszystkim tajemniczy, ponieważ za gobelinem znajduje się tajne przejście, które prowadzi do tajnego pomieszczenia, gdzie ukrywała się ciotka Bridget w pilotażowym filmie.


KRYJÓWKA CIOTKI BRIDGET | LATARNIA
Sekretny pokój, w którym Tara znalazła ciotkę Birdget tak naprawdę znajduje się w latarni, gdzie dziewczyna też znalazła magiczną maszynę do pisania, która spełniała życzenia. Do latarni można przejść drogą na dworze, tradycyjną, dostępną dla każdego, ale również tajną, która znajduje się za gobelinem. Całe pomieszczenie w środku jest drewniane. Ciocia Bridget ma tam maszynę do szycia, by pewnie umilać sobie czas, Również ma biurko, dużo książek, nici i tym podobnych rzeczy. Są również drewniane schody na górę, gdzie prawdopodobnie znajduje się łóżko. W tej kryjówce ciotka uczy Tarę korzystania z gobelina jak i wyszywania.

Które z pomieszczeń najbardziej Wam się podoba?
Dajcie znać w komentarzach!

Serial "Evermoor: Kroniki" już w Disney Channel codziennie
 od poniedziałku do czwartku o 19.00!

8 komentarzy:

 1. Wow, super post, fajne opisy i masa super zdjęć. Bardzo podoba mi się pokój Tary i Belli bardzo fajnie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobają mi się opisy. Chciałbym zwiedzić ten dom rzeczywoscie
  /Biedra

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podobają mi się zdjęcia, Cały dworek jest bardzo uroczy, sądzę że każdy chciałby je odwiedzić. Ja bardzo bym chciała zobaczyć pomieszczenie z Gobelinem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wpis. Dużo informacji i zdjęć, które są świetne

  OdpowiedzUsuń
 5. Nic dodać, nic ująć, opisy są super, zdjęcia również

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo chciałabym odwiedzić ten dom. Super zdjęcia, opisy również :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bwrdzo fajne miejsce,takie tajemnicze :3 Ogólnie post bardzo fajny

  OdpowiedzUsuń
 8. Super opisy, bardzo mi się podoba serial i codziennie z chęcią oglądam ten serial, ostatnio ciotka Bridget chamsko sie zachowała, zabierając moc Tarze

  OdpowiedzUsuń