[Zapowiedź] Lwia Straż

Wielkie telewizyjne wydarzenie w Disney Junior – już w marcu odbędzie się premiera specjalnego odcinka „Lwia Straż: Powrót”, kontynuacji genialnego „Króla Lwa”. Głównym bohaterem będzie Kion, drugi syn Simby i Nali, który zostaje przywódcą Lwiej Straży – grupy zwierząt ochraniającej Lwią Ziemię. Film stanowi początek przygód, a ich kontynuację widzowie będą mogli śledzić w animowanej serii „Lwia Straż”. Serial zadebiutuje 18 kwietnia na kanale Disney Junior. Aby dowiedzieć, się więcej o serialu oraz poznać jego bohaterów. Zapraszam każdego dalej!


FABUŁA
Akcja toczy się na afrykańskiej sawannie, gdzie Kion powołuje nowych członków Lwiej Straży. Zgodnie z tradycją o ochronę Lwiej Ziemi dbały lwy – najsilniejsze, najszybsze i najodważniejsze zwierzęta. Kion postanawia jednak to zmienić i zaciąga do straży swoich przyjaciół, którzy jego zdaniem doskonale pasują do tej ważnej roli. Są to: Bunga – nieustraszony ratel, Fuli – pewna siebie gepardzica, Beshte – beztroski hipopotam oraz Ono – intelektualna czapla. W serialu pojawią się także niezapomniani bohaterowie: Mufasa, Timon, Pumba, Rafiki, Zazu i starsza siostra Kiona, Kiara – przyszła królowa Lwiej Ziemi.


POZNAJ BOHATERÓW LWIEJ ZIEMI
Kion – jest synem Simby i Nali, a także młodszym bratem Kiary, jego dziadkami są Mufasa, Sarabi i Sarafina, wujkiem Skaza. Kion jest liderem Lwiej Straży. Jako drugi syn Króla Lwa, Kion utrzymuje pozycję lidera i najgroźniejszego członka Lwiej Straży. Ma również moc przywoływania ryku przodków. Kiedy to robi, duchy lwów Lwiej Ziemi ryczą razem z nim.

Bunga to ratel, jeden z przyjaciół Kiona i najodważniejszy członek Lwiej Straży. Jest także zaadoptowanym bratankiem Tiomna i Pumby. Bunga uwielbia przygody i rzadko zachowuje się poważnie. Nie umie usiedzieć w miejscu, jest ciągle w biegu, ma niespożyte pokłady energii i entuzjazmu. Nawet najgorsze sytuacje umie zmienić w fantastyczne chwile. To sprawia, że jest dobrym przyjacielem i zabawnym kumplem, ale też bardzo często wpada w tarapaty.


Beshte to hipopotam, należy do grupy przyjaciół Kiona i jest najsilniejszym zwierzęciem w Lwiej Straży. Beshte to jedno z najpopularniejszych zwierząt na Lwiej Ziemi. Jest bardzo życzliwy. Jego przyjacielskie usposobienie sprawia, że dla młodszych członków drużyny jest jak starszy brat. Jest przyjacielski dla wszystkich gatunków zwierząt i ochrania je. Beshte potrafi być wrażliwy i wyjątkowo delikatny, szczególnie kiedy Kion nie umie zaryczeć jak prawdziwy lew. Tak duże i pełne życia zwierzę jak Beshte ma też równie wielkie serce i nigdy nie zawodzi swoich przyjaciół w potrzebie.

Fuli jest gepardem, przyjaciółką Kiona i najszybszym członkiem Lwiej Straży, a do tego jedyną dziewczyną. Fuli wykazała się odwagą, dołączając do Lwiej Straży, aby razem z przyjaciółmi chronić Krąg Życia przed wrogami. Bywa pyszna jeśli chodzi o jej zdolności biegowe i okazuje wtedy niezwykłą dumę, bo jest zdolna przegonić każde inne zwierzę. Mimo przyjaźni z Kionem nie do końca akceptuje fakt, że to lwy władają Lwią Ziemią.

Ono jest czaplą, przyjacielem Kiona i członkiem Lwiej Straży z najbardziej przenikliwym wzrokiem. Najbardziej luzacki członek drużyny, przyjacielski i lubiący pracować w grupie. Spędza czas wśród innych zwierząt i cieszy się, że może być częścią Lwiej Straży. Ono jest odważny i ma talent do stosowania się do zasad. Słucha rozkazów Kiona bez kwestionowania, udowadnia sobie, że jest dzielny i staranny.

DAWNI BOHATEROWIE LWIEJ ZIEMI 
Simba i Nala - rodzice Kiona
Kiara - starsza siostra Kiona i przyszła królowa Lwiej Ziemi
Rafiki i Zazu - szaman i królewski majordomus
Timon i Pumba - przyjaciele Simby
Mufasadziadek Kiona


NOWI BOHATEROWIE Z LWIEJ ZIEMI 
Tiifu i Zuri przyjaciele Kiary
Basi - lider stada hipopotamów, ojciec Beshte
Jasiri - przyjazna hiena


CZARNE CHARAKTERY
Janja - nastoletni lider hien ze Złej Ziemi, do grupy należą też Cheezi i Chungu 
Makuu - lider krokodyli na Lwiej Ziemi
Ushari - egipska kobra, która zawsze znajduje się w złym miejscu o złej porze

PIOSENKA PROMUJĄCA SERIAL
Piosenka do nowego serialu Disneya została wykonana przez Łoza i Tomsona z zespołu Afromental. Piosenka nosi tytuł „Jaki piękny dzień”. Bardzo fajna. melodyczna, przyjazna dla ucha.

Słowa:
Mój bracie chodź, pobawmy się, jest piękny dzień
Słońce chce by naszych serc nie chłodził cień

A może na luz wrzucimy i posiedzimy nad wodą, brat?
Ja mógłbym nieustannie po sawannie za piłką gnac

Bracie, chodź ze mną!
Pobawmy się w co tylko chcesz
Na tej ziemi taki piękny jest dzień
Bo wesoło jest nawet kiedy śpię
Piękny dzień
Taki piękni jak ten

Mój bracie chodź, pobawmy się, jest piękny dzień
Z tobą poleciałbym ile w nogach sił i po czubkach drzew

No dawaj bracie, chodź!

Bracie, chodź ze mną!
Pobawmy się w co tylko chcesz
Na tej ziemi taki piękny jest dzień
Bo wesoło jest nawet kiedy śpię
Piękny dzień
Taki piękni jak tenPodoba Wam się kontynuacja "Króla Lwa"? Będziecie oglądać? Piszcie w komentarzach!

14 komentarzy:

 1. Fajnie ze jest kontynuacja Króla Lwa lecz denerwuje mnie to że przez to oryginalna trylogia jest nie potrzebna, a tylko pierwsza część. Bo jakoś w drugiej czesci Kiara nie ma brata a tu już od małego jest. Jedynie to mnie wkurza a tak to super, będę oglądac. Opisy również. Widać że się napracowales.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super opracowanie, nie mogę się doczekać premiery

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. opracowanie nie super bo kopia

   Usuń
  2. Informacje o serialu dostaliśmy od Disneya, więc żadna kopia :)

   Usuń
 3. Ciekawe kto wpadł na pomysł by kontynuować film i jeszcze tak namieszać. Lepiej jakby stworzyli kolejne części w formie filmów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super notka, miło się czytało

  OdpowiedzUsuń
 5. E tam wolę Gwiezdne Wojny i posty o nich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O nich również będą się pojawiać :)

   Usuń
 6. Zapowiada się super serial! Muszę obejrzeć go. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dobrze, rzetelnie opisane postacie i fabuła :) Lubię ten serial, a moimi ulubionymi bohaterami są Jasiri, Fuli i Kion.
  Mam jednak jedną uwagę - "Jaki piękny dzień" to piosenka z filmu, nie czołówka serialu. Czołówką jest utwór pt. "Call of the Guard" (https://youtu.be/_WvkfAiLpp4).

  OdpowiedzUsuń
 8. Moim zdaniem to jest bez sensu,bo Kiara jak była mała to nie miała brata,więc jak już w tym serialu powinna być dorosła,oraz powinien być Kovu,a tak jak teraz jest,to zupełnie pomieszali fabułę i zaprzeczył temu co było w ostatniej części.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety też tak uważam i jest to ciut nie wypał i wielkie zamieszanie. No ale niestety nie wiemy dlaczego tak zdecydowali :(

   Usuń
 9. Moim zdaniem to jest bez sensu,bo Kiara jak była mała to nie miała brata,więc jak już w tym serialu powinna być dorosła,oraz powinien być Kovu,a tak jak teraz jest,to zupełnie pomieszali fabułę i zaprzeczył temu co było w ostatniej części.

  OdpowiedzUsuń
 10. Moim zdaniem to jest bez sensu,bo Kiara jak była mała to nie miała brata,więc jak już w tym serialu powinna być dorosła,oraz powinien być Kovu,a tak jak teraz jest,to zupełnie pomieszali fabułę i zaprzeczył temu co było w ostatniej części.

  OdpowiedzUsuń