[Miraculum: Biedronka i Czarny Kot] - KWAMI


Dzisiejszym postem przybliżymy Wam bardziej co to, czyje jest i jakie ujawniono Kwami, które występują w serialu "Miraculum: Biedronka i Czarny Kot". Post pojawia się z powodu serii postów "MIESIĄC Z SERIALEM". Większość informacji prosto od Disneya oraz ze strony wikia. Mogą opisy zawierać spojlery, więc czytacie na własną odpowiedzialność. Zapraszam dalej!

TIKKI
Jest to kwami, połączona z kolczykami Biedronki, które posiada Marinette. Pomaga dziewczynie przemienić się w super-bohaterkę i zwalczać zło zagrażające Paryżowi. Tikki jest spokojna, wesoła, miła i zachęcająca, a także bardzo mądra. Jest otwarta na udzielanie porad. Tikki to malutkie stworzenie z dużą głową, malutkim ciałkiem i ciemnoniebieskimi oczami. Z wyglądu jest bardzo podobna do biedronki. Posiada dwie czułki, czarne plamki na czole i na bokach głowy. Ma również krótki ogon z trzema końcówkami wyrównanymi w pionie.
RELACJE Z MARINETTE
Tikki uznaje i widzi Marinette, jako fantastyczną bohaterkę, która z biegiem czasu ulegnie poprawie, widzi w niej także utalentowanego projektanta i dobrego przyjaciela. Tikki zabawia Marinette, gdy jest ona zdenerwowana lub pomaga jej w pracy, lub projektami lub w tworzeniu planów, jak wykraść serce Adriena. Tikki ostrzega ją czasami oraz uczy, że używanie jej mocy zazdrości jest dobrym powodem do
wyczerpania energii pod postacią Biedronki.

PLAGG
Jest to kwami, połączony z pierścieniem Czarnego Kota, którego obecnym właścicielem jest Adrien Agreste. Pomaga chłopakowi przemienić się w super-bohatera i zwalczać zło zagrażające Paryżowi jako Czarny Kot. Plagg jest złośliwy, leniwy i zawsze w złym humorze. Nie jest za bardzo pomocny i nie bierze sytuacji na poważnie, jak powinien. Lubi jeść ser, zwłaszcza camembert, jest to sposób na przekupienie kwami stosowany przez Adriena. Plagg to mały czarny stworek z dużą głową i małym ciałkiem. Jego wygląd przypomina kota, tzn. ma kocie uszy, ogon, dwa kły i zielone oczy. Posiada jeden włos na czole i długie kocie wąsy.

RELACJE Z ADRIENEM
Plagg pomaga Adrienowi przemienić się w Czarnego Kota, ale to nie znaczy, że okazuje oddanie wobec niego. Adrien śmieje się z niego, ponieważ jedyną jego miłością jest ser Camembert, za to Plagg wyśmiewa się Adriena za jego niemożliwą miłość do Biedronki. Od czasu do czasu Plagg pokazuje, że dba o chłopaka.

NURU
Kwami motyla, występuje tylko w czołówce serialu i jednym z koreańskich odcinków serialu Miraculum: Biedronka i Czarny Kot. Kwami motyla, występuje tylko w czołówce serialu i jednym z koreańskich odcinków serialu Miraculum: Biedronka i Czarny Kot. W późniejszych odcinkach dowiadujemy się, że to Kwami tak naprawdę należy do ojca Adriena, Władcy Ciem.
Kwami motyla ma kolor różowy, porusza się dość szybko, wyglądem przypomina Tikki. Ma widoczne skrzydełka i duże fioletowe oczka. Na główce ma dwa okręgi, jedno w drugim. 

WEIJI
Kwami, występuje tylko w czołówce serialu Miraculum: Biedronka i Czarny Kot i w jednym z odcinków wyemitowanych do tej pory tylko w Korei.
Zielone kwami, jak sama nazwa wskazuje, ma kolor zielony, porusza się dość szybko, wyglądem przypomina Tikki i kwami motyla. Posiada zielone oczy, a jego białka są żółte. Ma tylko jedną czółkę zakończoną czymś na kształt kulki. Jeśli dobrze się przyjrzymy możemy dostrzec skorupę żółwia na plecach stworzenia. Jest kwami Mistrza Fu.


POPRZEDNI WŁAŚCICIELE MIRACULUM
Starożytna egipska Biedronka - była egipską kobietą tajemnej tożsamości (Biedronką), urodzona około 5000 lat temu. Zatrzymała króla Tutanchamona I od poświęcenia niewinnej kobiety, która dzięki temu miała wskrzesić jego zmarłą żonę, księżniczkę Nefertiti. Przedstawienie Biedronki starożytnej jako hieroglif na papirusie pojawia się w muzeum w Luwrze. Biedronka-hieroglif nosi kalarisis ze wzorem w kropki biedronek i pasium wokół szyi. Na głowie natomiast ma perukę. Starożytna Biedronka posiadała taką samą super-moc, jaką ma teraz Marinette - Szczęśliwy Traf. Jako broń służyło jej Jo-jo Biedronki.
W odcinku The Pharaon Marinette dowiaduje się o niej po przeczytaniu papirusu z muzeum na Luwrze, gdzie razem z jej przyjaciółką Alyą były na wycieczce.


INNE KWAMI
W czołówce serialu widzimy jeszcze innego koloru Kwami, które są tylko oficjalnie opublikowane za granicą. Wkrótce na pewno je jeszcze poznacie. Nie znane Kwami to Niebieskie Miraculum, Pomarańczowe Miraculum oraz Żółte Miraculum. Wiem o nich parę informacji lecz nie chce Wam psuć tak szybko niespodzianki oraz nie wszystkie informacje mogą być potwierdzone, a my jesteśmy blogiem, gdzie dajemy tylko potwierdzone informacje.

Które KWAMI najbardziej lubicie, podoba Wam się? Piszcie w komentarzach!

źródło:
opisy - wiki + własne

13 komentarzy:

 1. Super post, opisy również. Nie zawiera dużo spojlerów, nie lubię posty, gdzie są same spojlery.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super post, jak wiesz uwielbiam Miraculum, więc wpis dla mnie mega. Najbardziej lubię Plagg'a :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne opisy, miło się je czytało :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale ściąga z krainy Disneya

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Że niby jak? Na naszym blogu jest seria postów Miesiąc z serialem i miesiąc marzec jest z Miraculum, więc pojawiają się o tym posty. Jak mógłbym ominąć post o Kwami, które mają kluczowe znaczenie w serialu. Mam o tym nie pisać, bo jakiś inny blog o tym szybciej napisał. To nie ma sensu. Po za tym nasze posty są kompletnie inne. Mój jest opisany pobieżnie i ze źródłem skąd wziąłem opisy, a tamten blog ma dużo spojlerów, które ja nie pisałem. Post nie jest ściągnięty z innego blogu.

   Usuń
 5. Ja najbardziej lubię Plagg'a i jego camembert ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojciec Adriena to Władca Ciem???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie, to jeden z naszych domysłów. Dowiemy się może w drugim sezonie serialu :)

   Usuń
 7. Nic nie napisaliście o różowym kwami i Pixie Girl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nuru to różowy Kwami. :)
   A Picie Girl pojawia się pod koniec sezonu, a nie chcemy zbyt dużo spojlerować, zdradzać o przyszłych odcinkach, wkrótce, gdy odbędzie się premiera w Polsce w kwietniu zaktualizujemy post. :)

   Usuń
  2. Pixie Girl nie pojawia się pod koniec pierwszego sezonu :) tylko Lila (Volpina) ;)

   Usuń
 8. Czy tylko ja uważam, że Plagg jest taki słodki? <33

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak na prawdę to nie tutenchamon był mężem nefertiti tylkoko echaton a tutenchamon był synem echatona.

  OdpowiedzUsuń