[RECENZJA] "Cała reszta nie ma znaczenia" - Lodovica Comello

Dzisiaj przychodzę do was z recenzją książki autorstwa Lodo "Cała reszta nie ma znaczenia" (tytuł nawiązuje do jej piosenki "Todo el resto no cuenta" (ES)/"Tutto il resto non conta" (IT)).
Jest to biografia LC, która opisuje jej życie od początku kariery muzycznej. Od studiów w prestiżowej akademii muzycznej aż po trasę koncertową! Książka opisana jest w dosyć humorystyczny moim zdaniem sposób więc idealna na poprawę nastroju i reklaks (wiem, że wiele z nas - młodzieży, książek już nie czyta, ale tą naprawdę warto, sam jestem takim przykładem).


"Inspirująca autobiografia Lodovici Comello, która dzięki roli w młodzieżowym serialu „Violetta” podbiła miliony serc na całym globie. Fascynująca opowieść o pogoni za marzeniami i pasji! Pamiętnik dziewczyny, która dotarła na szczyt i wyśniła swój wielki sen.

Jest idolką młodej publiczności w wielu krajach. Lodovica Comello, znana także jako Lodo, udowadnia, że pasja, zapał i wiara we własne możliwości mogą zaprowadzić aż na szczyt. Marzenia są blisko, wystarczy tylko po nie sięgnąć! Jej pamiętnik to opowieść o zwykłej dziewczynie, która wyruszyła z rodzinnego San Daniele del Friuli do mediolańskiej Music Arts & Show. Wielką sławę przyniosła jej rola w emitowanym na Disney Channel serialu „Violetta”, a dwoma albumami muzycznymi rozkochała w sobie jeszcze więcej fanów na całym świecie.

Ta książka to pełna prób i koncertów podróż przez Włochy i Argentynę. To także tęsknota za rodziną, wielka miłość i spotkania z przyjaciółmi. Cała masa porad, refleksji i anegdot z życia Lodo, a także niepublikowane dotąd zdjęcia zza kulis koncertów!"


Zaskakujące jest to, że Lodovica ma prawdopodobnie więcej fanów w Polsce niż we Włoszech dlatego zdumieć może was fakt, że biografia jest dostępna tylko i wyłącznie w języku włoskim i polskim. Jej popularność w Polsce można ocenić po jej wizytach w programach, spotkaniach i koncercie w Polsce, ochrona nie mogła jej spuścić z oczu nawet na chwilę... 


Z góry dziękuję wydawnictwu REBIS, za udostępnienie egzemplarzy do recenzji i gratisową zakładkę z ulotką promującą książkę, która okazała się niebywałym bestsellerem wśród polskich nastolatek, co skłoniło wydawnictwo do tłumaczenia kolejnej książki (Mi Piace - Ruggero Pasquarelli). Dziękuję z całego serca za szerzenie horyzontów wszystkim polskim v-lovers! 

Moja książka można powiedzieć, że jest w gronie tych wyróżniających się ze względu na ręczny podpis Lodo ze spotkania z Warszawy. Coś niesamowitego. 


Teraz parę słów o książce.  Książka jest napisana w formie pamiętnika, domyślam się, że książka to z tego nie miała wyjść, wnioskując po podziękowaniach Comello twórcom tej książki, że ją skleili w całość. Tak czy inaczej książka jest świetna i będę to powtarzać tysiąc razy. Dużo zdjęć, ciekawostek i faktów z jej życia są gratką nawet dla najbardziej zagorzałego jej fana. Większość fotosów jest niepublikowana, z jej prywatnego archiwa. A właśnie... zdjęcia - jest ich mnóstwo (pewnie to uznacie za plus tej książki), chociaż książka mnie wciągnęła ja uznam to też za plus bo nadaje moim zdaniem barwę naszym wyobrażeniom dotyczącym jej życia. Książka jest podzielona na rozdziały, których jest 14 + podziękowania. Całość "rozgrywa się" w paru miesiącach 2014 roku, oczywiście pomijając dodatki takie jak jej czasy studenckie, narodziny i dzieciństwo. Na prawdę bardzo ciekawy sposób przekazania książki dla czytelnika.
Cała reszta nie ma znaczenia - Comello Lodovica


     Informacje nt. książki:     

                                  Tytuł oryginalny: "Tutto il resto non conta"                                     
Tytuł polski: "Cała reszta nie ma znaczenia"
Autor: Lodovica Comello
                                             Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS                                                
Liczba stron: 228
Premiera: 12.05.2015
Cena: 33,49 zł


Opinia własna:


Co sądzę o książce? Chyba nie muszę się już rozwijać. Książka jak najbardziej adekwatna do swojej ceny, zawiera dużo ciekawych rzeczy z życia obsady "Violetty", ponadto bardzo wciągająca (rzadko czytam książki, ale to się mam nadzieję zmieni :)), wierzę, że ta książka będzie krokiem do rozwoju czytelnictwa wśród polskich dzieci. Kupujcie bo warto!

OCENA: 10/10

A wy posiadacie już swoją książkę? Pochwalcie się wrażeniami w komentarzach!

6 komentarzy:

 1. Fajnie że robią coś żeby zatrzymać przy sobie fanów mimo iż violetta się skończyła

  /Gosia

  OdpowiedzUsuń
 2. Akurat tą książkę chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super recenzja
  /katty

  OdpowiedzUsuń
 4. Super recenzja Dawid! Oby tak dalej <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam twoje posty... brakowało mi cie w V2P ale jesteś!

  OdpowiedzUsuń