Fioletowa Muzyka - Sezon 1 (Część 1)

Dziś przychodzę do was z serią "Fioletowa Muzyka". Jak sama nazwa wskazuje, będzie to seria związana z serialem "Violetta". W każdym poście z serii, będą znajdować się nagrania, tytuły po hiszpańsku i polsku oraz krótkie opisy piosenek z serialu. Oraz od czasu do czasu ich inne wersje językowe. Każdy post z serii będzie zawierał po 6/7 piosenek, by nie było za ich za dużo na raz i by post się nie zacinał. 

Więc zapraszam do pierwszego postu, gdzie znajdują się pierwsze piosenki z Sezonu 1.

1. "EN MI MUNDO" - "W MOIM ŚWIECIE"

Piosenka tytułowa, wprowadzająca w świat Fioletowej Telenoweli. Napisana przez główną bohaterkę, opowiada o jej świecie, marzeniach, pasji. O tym, że chce się rozwijać. Piosenkę tą zna każdy, ponieważ jest to główna piosenka serialu. Piosenka doczekała się przekładu na bardzo dużo języków. Trwa 3:32 i wykonuje ją Martina Stoessel.

WERSJA HISZPAŃSKA


WERSJA POLSKA (NIEOFICJALNA)


WERSJA WŁOSKA "NEL MIO MONDO"

WERSJA ANGIELSKA "IN MY OWN WORLD"


2. "ALGO SUENA EN MI" - "COŚ BRZMI WE MNIE" 

Piosenkę poznajemy już na samym początku serialu - jest to wynik pracy Maxiego, Camili i Francesci. Podkład jednak niszczy Ludmiła. Dyrektor studia postanawia dać im wszystkim zadanie grupowe. Z połączenia "Algo suena en mi" oraz "Destinada a brillar" powstaje "Juntos somos mas". Piosenka trwa 2:12 minut. Wykonują ją Facundo Gambandé, Lodovica Comello i Candelaria Molfese.

WERSJA HISZPAŃSKA

3. "DESTINADA A BRILLAR" - "STWORZONA BY BŁYSZCZEĆ" 

Śmiało można ją nazwać hymnem osobistym Ludmiły. Piosenka opisuje, żeby sięgać po to co się pragnie, nie stawiać sobie granic. Słowa napisała Ludmiła, a muzykę Leon. Piosenka trwa 1:44 minut. Wykonuje ją Mercedes Lambre.

WERSJA HISZPAŃSKA

WERSJA POLSKA (NIEOFICJALNA)

4. "TE CREO" - "WIERZĘ CI" 

Piosenkę poznajemy już na samym początku. Violetta komponuje ją po tym jak poznaje Thomasa. Piosenka trwa 3:59 minut. Wykonuje ją Martina Stoessel.

WERSJA HISZPAŃSKA

WERSJA POLSKA (NIEOFICJALNA)

WERSJA WŁOSKA "TI CREDO"

5. "VOY POR TI" - "IDĘ DO CIEBIE" 

To dzieło Leona. Stworzona na potrzeby zadania, a konkretniej na duet z Violettą. Piosenka trwa 2:26 minut. Wykonuje ją Jorge Blanco.

WERSJA HISZPAŃSKA

6. "JUNTOS SOMOS MAS" - "RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ" 

Piosenka powstała z połączenia "Algo suena en mi" oraz "Destinada a brillar". Piosenka trwa 2:57 minut. Wykonują ją  Mercedes Lambre, Facundo Gambandé, Lodovica Comello i Candelaria Molfese.

WERSJA HISZPAŃSKA


7. "ENTRE TU Y YO" - "MIĘDZY TOBĄ A MNĄ" 

Piosenka napisana przez Thomasa. Opisuje stosunek jego do Violetty. Piosenka trwa 3:24 minut. Wykonuje ją  Pablo Espinosa.

WERSJA HISZPAŃSKA

WERSJA POLSKA (NIEOFICJALNA)


Podoba wam się post i piosenki? Chcecie bym kontynuował dalej tą serie? 

PRZEŻYJ TO JESZCZE RAZ! 
"Violetta" codziennie o 20.00 na Disney Channel!

2 komentarze:

  1. pierwsza

    super post, kocham violette
    /katty

    OdpowiedzUsuń
  2. Drugi. Kocham te piosenki, dodawaj dalej takie posty

    OdpowiedzUsuń