"Syreny z Mako 2" Odcinek 3 - streszczenie

Co takiego wydarzyło się w trzecim odcinku? 
Dowiecie się wszystkiego czytając streszczenie!


 Odcinek 3 - "Discovery" - "Odkrycie"


Ondina śledzi Zaca pływającego na rafie. Mimo starań chłopak przyłapuje ją i razem wybierają się do groty Rity. Podczas głębokiej konwersacji przybywa Rita. Kobieta poznaje Mimmi i Ondinę, wita się z nimi i nakazuje respektować jej dom i przedmioty. Ondina mówi, że moc Zaca wzrasta, jest coraz silniejsza. I to, że pełnia na niego dziwnie działa. Wpada wtedy Zac na pomysł, by użyć pierścienia Sireny na niego, bo przecież on przechwytuje blask księżyca i zobaczyć czy będzie coś się działo.


Tymczasem w Ocean Cafe, Cam pilnuje Evie. Dziewczyna przekonuje chłopaka, że wszystko pod kontrola i nie pomaga jej ciągłym "martwieniem" się o nią.
Zac ma wizję wywołaną pierścieniem księżycowym Sireny. Chłopak widzi wyspę Mako, a właściwie jaskinię. Jest ciemno. W wizji Zac'a widać dwa symbole: trójząb i fale. Chłopak mówi, że jest ciemno i widzi kamienie z symbolami. Po chwili również Mimmi doświadcza wizji. Ondina przerwa całe zajście, dziewczyny martwią się o chłopaka, pytają czy wszystko w porządku. Ondina mówi, że należy przerwać połączenie z Mako, a nie czynić je silniejszym. Wybierają się na wyspę. Mimmi rozmawia z przyjaciółką i mówi,  że aby przerwać połączenie Zac'a z wyspą muszą zrozumieć jak to wszystko działa. Brunet twierdzi, że pamięta ową drogę, ponieważ może to wyczuć, lecz syreny z wyjątkiem Sireny mu nie wierzą.

Ponownie widzimy kawiarnię. Evie pracuje, a Cam pilnuje jej, na przykład nosząc za nią drinki. Denerwuje to dziewczynę, która w ramach zemsty podgrzewa napój znajdujący się w ręce blondyna. Mówi, żeby wybył z lokalu, ponieważ może zając się sobą. Całej rozmowie przygląda się Eric.


Wycieczkowicze docierają do wejścia jaskini, które Sirena otwiera za pomocą światła księżycowego, znajdującego się w pierścieniu. Na wejście do środka decydują się wszyscy oprócz Sireny, bo musi trzymać wejście. Przeciskając się przez skały docierają do przejścia, które jest zaciemnione. Chłopak chce iść dalej, w głąb, zaś Ondina jest temu przeciwna. Mimmi popiera przyjaciółkę. Zac jest uparty i jak zwykle postawił na swoim, wszedł do środka. Dziewczyny nie zwlekając idą za nim. Docierają do zupełnie nowego miejsca, które pojawiło się w wizji Zac'a. Otoczone świecącymi, niebieskimi "żebrami", a na środku kamienny krąg z symbolem trójzębu. Zac mówi, że jest to miejsce z jego wizji i zaczyna wołać, by sprawdzić czy oprócz nich jest tam ktoś jeszcze. Oglądają to miejsce bardzo uważnie, po czym brunet stwierdza, że czuje w nim moc. Dziwny kamień z wieloma symbolami stoi w górnej części kamiennego kręgu. Chłopak podchodzi mówiąc, że nie ma pomysłu czym może to być. Przykłada rękę, Ondina zabrania mu tego dotykać. Po raz kolejny upartość Zac'a daje o sobie znać. Chłopak dotyka przedmiotu, w tym samym czasie, kiedy Ondina wybiega na środek koła. Blondyna niespodziewanie znika. 


Mimmi wywołuje jej imię i pyta Zac'a co z nią zrobił lecz on nie wie co się stało. W czasie kiedy Mimmi i Zac próbują dociec co stało się z ich koleżanką, Ondina dryfuje z morskiej przestrzeni. 

W Ocean Cafe, Cam uważnie obserwuje Evie. Chłopak wpada w przerażenie kiedy widzi jak Evie ma zaraz złapać za mokry kubek. Szatynka bierze szmatkę i wyciera go, czym uspokaja Cama. Zaczyna się ich krótka rozmowa, w której Cam oznajmia jej, że dołączyła do Mako Klubu. Ma na myśli fakt, że została syrenką. Siada do stolika, podchodzi jeden z kelnerów - Eric, który pyta czy Cam ma kłopoty. Odpowiada, że nie. Następuje krótka wymiana zdań i Eric pyta Cama, co ten miał na myśli mówiąc Mako Klub. Kelner dodaje, że wyspa Mako musi być specjalna i pyta czy powinien to sprawdzić. Cam odpowiada, że jedyne co może powiedzieć o Mako to to, że jest pełna ryb. Dodaje, że lepiej się tam nie pokazywać i odchodzi. 


Tymczasem w jaskini trwa szukanie Ondiny. Mimi rozpacza, że jej przyjaciółka odeszła, a Zac mówi, że to nie jego wina. Dodaje, że jest to miejsce syren i Ondina jest w środku. Dwójka opuszcza jaskinię. Sirena pyta gdzie Ondina, a chłopak odpowiada, że zniknęła. Mimmi wciąż wykrzykuje jej imię, martwi się. Zac rozgląda się po lesie i mówi, że Ondina może być gdzieś dalej. Przyjaciele szukają jej. 


W Ocean Cafe Eric mówi Davidowi, że wydaje się być cicho. Chodzi mu o fakt, że w kawiarence nie ma ruchu, jest mało klientów. David poucza go mówiąc, że ma być entuzjastycznie nastawiony do pracy. Eric mówi, że wróci za niedługo. 

Na wyspie trwa szukanie zaginionej. Zac mówi, że muszą wrócić do jaskini. Na plaży pojawia się Eric i udaje się w głąb wyspy. Mimmi i Zac wrócili do jaskini. Dziewczyna tłumaczy chłopakowi, żeby zrobił to co przedtem, nic więcej. Chłopak staje przy kamieniu i skupia się. W głowie odtwarza to co zaszło tu wcześniej. Przykłada swoją dłoń do kamienia, w którym niebieski kamień zaczyna świecić. W tym samym czasie Eric dostrzega błysk gdzieś w pobliżu, w lesie. Szybko idzie sprawdzić co to i dostrzega leżąca Ondinę. Chce pomóc jej wstać. Dziewczyna pyta co robi, on odpowiada, że upewniał się, że z nią wszystko w porządku. Blondyna wstaje, a Eric pyta co tu robi. Ondina odpowiada, że bada to miejsce i pyta o to samo. Chłopak odpowiada, że również bada i pyta czy znalazła tu coś interesującego. Ona mówi mu, nie i odchodzi mówiąc, że wszystko z nią w porządku. 


Tymczasem Zac mówi, że sposób, którego użyli, aby odzyskać Ondinę nie działa. W tym samym czasie przychodzi zaginiona blondynka, która jest witana przez przyjaciół. Pytają co z nią, a ona mówi, że spała w dżungli i znalazł ją ten nowy chłopak z kawiarni. Erik imię podał Zac. Dziewczyna mówi do Zaca, że powiedział, że nie wiedział czym było to miejsce. To co się wydarzyło było wypadkiem, dodaje chłopak i mówi, że trzeba wracać. Ondina staje mu na drodze mówiąc, żeby nawet nie myślał o powrocie. Dziewczyny odchodzą, a dopiero po chwili za nimi idzie Zac. Eric przygląda się całemu zajściu i po krótkim gapieniu się na zamknięte wejście do jaskini, wraca do pracy w kawiarni. Przynosi zamówienie dla Cama. Mówi, że wizyta na Mako była miła. Dodaje też, że Zac tam był.

Kolejne streszczenie prawdopodobnie jutro, może, że dziś późnym wieczorem!

Streszczenie napisała Lodo. Korekta Bloger Matias. Zakaz kopiowania! Uszanujcie naszą pracę!

1 komentarz:

  1. Kiedy będą kolejne odcinki 2 sezonu ( chodzi mi o następna 13 )

    OdpowiedzUsuń