16 kwietnia 2017

GWIEZDNE WOJNY: OSTATNI JEDI

Po przejęciu Lucasfilms przez Disneya ogłoszono, że od filmu "Przebudzenie mocy" będzie co rok jeden film z gwiezdnej sagi! Jak na razie dostaliśmy już dwa filmy pełnometrażowe czyli: "Epizod VII" w 2015 roku oraz "Łotr 1" w 2016 roku! Natomiast na rok 2017 przygotowano premierę "Epizodu VIII", który na ekrany kin trafi tak jak poprzednicy, czyli w grudniu w okresie świątecznym. W ostatnim czasie dostajemy coraz więcej informacji o najnowszym filmie. Może nie jest ich tak dużo, jak o poprzednich filmach jednak już coś wiemy. 

AKTUALIZACJA
16.04.2017 - PIERWSZY ZWIASTUN ORAZ PLAKAT FILMU
#1 ZWIASTUN23 stycznia na Twitterze ogłoszono oficjalny tytuł "Epizodu VIII Gwiezdnych Wojen", który zatytułowany jest "The Last Jedi" (pl. "Ostatni Jedi"). Według wcześniejszych informacji, przecieków padło hasło, że film będzie tak się nazywał, jednak nie było to oficjalne, a od parunastu dni, nareszcie mamy tytuł, jednak zwiastuna nadal brak. Jednak z pewnych źródeł, mamy dla Was przedpremierowo napisy początkowe filmu jak i opis wstępnych scen! Dlatego informuję, że to co zaraz zaczniesz czytać jest dużym spojlerem oraz również nie do końca potwierdzonym, dlatego jeśli nie chcesz psuć sobie niespodzianki to zapraszam do informacji zajrzenia do informacji niżej, gdzie zaznaczę koniec spojlerów!! 


NAPISY POCZĄTKOWE
Od czasu zniszczenia Systemu Hosnian, wiele rządów planetarnych oderwało się od Nowej Republiki w obawie przed odwetem ze strony Najwyższego Porządku.

Osłabiona i pozbawiona przywództwa Nowa Republika stara się chronić swoich pozostałych członków. 

Podczas gdy Ruch Oporu gromadzi siły zbrojne, Generał Leia Organa wysyła wrażliwą na moc Rey na misję w celu uzyskania pomocy Mistrza Jedi Luke`a Skywalkera, ostatniej nadziei galaktyki…OPIS PIERWSZYCH SCEN FILMU

Po napisach początkowych rozegra się scena na orbicie planety Bilbringi. Krążownik Najwyższego Porządku po wyjściu z nadprzestrzeni wysyła eskadrę myśliwców typu Tie w celu opanowania miasta. Rozpoczyna się desant szturmowców na planetę zadaniem pojmania najmłodszych mieszkańców. Miasto atakują maszyny kroczące AT-AT. 

Następnie przenosimy się na planetę Anch-to, gdzie skończyło się Przebudzenie Mocy. Rey wręcza miecz świetlny Luke`owi, który z uśmiechem przymuje go w swoją protetyczną dłoń. Rey wspomina, że Maz Kanata trzymała miecz w bezpiecznym miejscu, zaś Luke przyznaje jej rację. Dziewczyna wspomina, że Maz była pewna, że Luke powróci i pomoże. Słysząc to Luke smutnieje i odpowiada, że niestety się myliła, po czym odwraca się od niej i odchodzi. Rey zaczyna krzyczeć i mówi, że jest mistrzem Jedi, w skutek czego Luke się zatrzymuje i odpowiada, że już nim nie jest. Dziewczyna stwierdza, że ludzie cierpią i że nie rozumie, jak Luke może się tak od wszystkiego odwracać. Skywalker odpowiada, że doskonale zdaje sobie sprawę z sytuacji. W reakcji na to Rey prosi, aby w takim razie coś zrobił. Luke wpatruje się w dziewczynę i odpowiada, że nie może udzielić pomocy. Rey ze zdziwieniem wyznaje, że nie rozumie tego. Luke tłumaczy jej, że nie musi tego rozumieć, po czym prosi ją, aby odeszła.

Następnie akcja przenosi się do Sokoła Millenium. Chewie wraz z R2-D2 naprawiają dolne, poczwórne działo laserowe AG-2G zniszczone w „Przebudzeniu Mocy” na planecie Jakku. W trakcie naprawy Wookiee znajduje stare urządzenie imperialne (prawdopodobnie urządzenie namierzające z czasów Nowej Nadziei, które doprowadziło Gwiazdę Śmierci nad orbitę Yavina IV). Rey powraca na statek ze łzami w oczach. Na pokładzie zostaje wyemitowany hologram Lei przez R2-D2. Zrezygnowana Rey pyta, dlaczego nie może porozmawiać z Luke`iem. Leia odpowiada na to, że zdaniem Maz Kanaty tylko Rey może do niego dotrzeć (jak podkreśliła Leia: „nauczyła się, że w tych sprawach ma zawsze rację”). Rey nie rozumie, dlaczego musi być to właśnie ona. Leia stwierdza, że Rey ma dar – Moc jest w niej silna i musi Luke`owi pokazać, że Jedi nadal mają nadzieję. Leia wyznaje, że Rey bardzo przypomina jej młodszego Luke`a Skywalkera, który miał względem siebie te same wątpliwości, po czym zadaje dziewczynie pytanie, czy chce zostać Jedi. Rey stwierdza, że chyba tak. Leia tłumaczy jej, że musi odrzucić strach i wypełnić swoje przeznaczenie. Wszyscy na nią liczą...

Wieczorem, na planecie Arch-to, Rey opuszcza pokład Sokoła. Statek odlatuje, zaś dziewczyna udaje się w stronę zachodzącego błękitnego słońca...

!!KONIEC SPOJLERÓW!!
Napisy początkowe i opis scen początkowych trzeba brać z przymrużeniem oka, ponieważ w 26 grudnia zmarła główna aktorka Carrie Fisher (filmowa Leia Organ-Solo) i autorzy filmu nie mają zamiaru odtwarzać jej cyfrowo przez co być może koniec jak i niektóre sceny zostaną zmienione przez tą sytuację. Jednak czas pokaże.

Premiera filmu zapowiedziana jest na 15 grudnia 2017 roku!


Z przyjemnością ogłaszamy, że Benicio Del ToroLaura Dern i Kelly Marie Tran dołączą do ekipy sagi Gwiezdne Wojny! Zdjęcia ruszyły 15 lutego 2016 w londyńskim Pinewood Studios. Jak widać na zwiastunie kolejna część zacznie się od sceny, która zakończyła się w "Przebudzeniu Mocy", czyli sceną, gdzie Rey (Daisy Ridley) spotyka Luka Skywalkera (Mark Hamill). Reżyserem filmu Gwiezdne wojny: część VIII tym razem zostanie Rian Johnson.


Czy wy również nie możecie doczekać się kontynuacji sagi?
 Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

4 komentarze :

  1. Super, niemogę się doczekać!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jestem aż taka fanką Star Wars ale post bardzo fajny i ciekawy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie przepadam, za Gwiezdnymi Wojnami, jednak widzę, że 8 film ma być bardzo ciekawy :D

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka