[TOP10] Najsłynniejsze filmy animowane Disneya

Filmy animowane Disneya są znane na całym świecie i kochane przez miliony widzów. Mimo, że mają już trochę lat są przez nas nadal oglądane. W każdej bajce zawarta jest puenta, która uczy i pomaga nam w prawdziwym życiu. Dzisiaj przedstawię wam moim zdaniem, dziesięć najlepszych, najbardziej znanych i lubianych filmów animowanych Disneya. Zapraszam do rozwinięcia, zobaczymy czy zgodzicie się z moimi wyborami. 

10.
"Królewna Śnieżka" 
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków – pełnometrażowy, amerykański, rysunkowy film animowany z 1937 roku wyprodukowany przez wytwórnię Walta Disneya. Uważany za jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych filmów tej wytwórni. Znalazł się u mnie na miejscu dziesiątym, ponieważ bardzo spodobały mi się krasnoludki, oprócz głównej fabuły, w większości śmieszne krasnoludki bardzo ubarwiły film.

9. 
"Kopciuszek"
Kopciuszek – amerykański film animowany Walta Disneya z roku 1950. Został bardzo dobrze przyjęty przez publikę i krytyków; serwis Rotten Tomatoes przyznał mu wynik 97%. Moim zdaniem również bardzo fajny film. Bardzo wciągnęła mnie historia Kopciuszka, która jest znana każdemu bardzo dobrze i nawet do dziś powstają różne filmy na podstawie tej powieści.

8.
"Śpiąca Królewna" 
Śpiąca Królewna – pełnometrażowy film animowany z 1959 roku, nawiązujący do baśni Śpiąca królewna Charles'a Perraulta. Film został wyprodukowany przez wytwórnię filmową Walt Disney Pictures. Film bardzo wciąga. Znalazł się na ósmym miejscu dlatego, że film pt. "Czarownica", który opowiada tą samą historię lecz z perspektywy Diaboliny bardzo mnie wciągnął.

7. 
,,Mała Syrenka" 
Mała Syrenka – pełnometrażowy film animowany z 1989 r., nawiązujący do baśni Mała Syrenka Hansa Christiana Andersena. Film został wyprodukowany przez wytwórnię filmową Walt Disney Pictures. Film posiada bardzo super muzykę do dziś nucę "Na morza dnie".

6.
,,Piękna i Bestia"
Piękna i Bestia – pełnometrażowy film animowany Disneya z 1991, na podstawie francuskiej baśni ludowej. Film posiada bardzo piękną i wzruszającą fabułę, taką jaką ja bardzo lubię.

5.
,,Aladyn" 
Aladyn – pełnometrażowy film animowany z 1992 roku wyprodukowany przez Walt Disney Pictures, trzydziesty pierwszy film z kanonu filmów animowanych Disneya. Jest to swobodna adaptacja historii o Aladynie i magicznej lampie z Księgi tysiąca i jednej nocy. Film bardzo romantyczny. Polecam każdemu.

4.
,,Król Lew" 
Król Lew – film animowany ze studia Walta Disneya, wydany w 1994. W historii tej wytwórni był to 32. pełnometrażowy film. Fabuła filmu pokazuje losy Simby – młodego lwa, który poznaje swoje miejsce w "Wielkim kręgu życia" i pokonuje szereg przeszkód, by zostać królem Lwiej Ziemi. Scenariusz nawiązuje do dramatu Williama Szekspira pod tytułem Hamlet. Jest to wielki klasy Disneya, każdy zna dobrze tą historię i za każdym razem oglądam go, gdy tylko pojawia się w Disney Channel. Muzyka w nim jest cudowna.

3.
,,Pocahontas"
Pocahontas – amerykański film animowany z 1995 roku. Jest to 33. pełnometrażowy film z wytwórni Disneya, jego kontynuacja Pocahontas 2: Podróż do Nowego Świata pojawiła się 3 lata później. Film odniósł sukces kasowy, zarabiając 346 079 773 dolarów na świecie. Film bardzo wciąga. Obie części znakomite.

2.
,,Gdzie jest Nemo?" 
Gdzie jest Nemo? – amerykańsko-australijski film animowany z 2003 roku produkcji Pixara oraz Walt Disney Pictures w reżyserii Andrew Stantona i Lee Unkricha. Film wyprodukowany za pomocą grafiki i animacji komputerowej otrzymał nagrodę Oscara za najlepszy film animowany 2003 roku. Dnia 17 lipca 2012 roku Pixar potwierdził kontynuację pt. "Gdzie jest Dory?" i będzie miał premierę 25 listopada 2015 roku. Oprócz świetnej fabuły i podróżowaniu zawiera masę śmiesznych scen. Cieszę się z kontynuacji tej produkcji.

1.
,,Kraina Lodu"
Kraina lodu – amerykański film animowany z 2013 roku, wyprodukowany przez Walt Disney Pictures, w reżyserii Chrisa Bucka oraz Jennifer Lee. Produkcja okazała się kasowym hitem, podczas wyświetlania na całym świecie film zarobił blisko 1 275 000 000 dolarów. Stał się zatem najbardziej dochodową animacją w historii kina oraz najbardziej dochodowym filmem 2013 roku. Nagrodzony został dwoma Oscarami: za najlepszy długometrażowy film animowany oraz za najlepszą piosenkę („Let It Go”). Ten film nie mógł się nie znaleźć w czołówce najlepszych filmów. Posiada ekstra fabułę oraz muzykę, którą wszystkie dzieci śpiewają do dziś!


To już wszystkie filmy jakie chciałam wam przedstawić. Macie jakichś faworytów? Dajcie znać w komentarzu.

5 komentarzy:

 1. Zgadzam się z klasyfikacją jednak ja bym króla lwa wziela na 1 góra 2 miejsce

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pomysł na post. Osobiście jednak przeniosłabym Małą Syrenkę trochę wyżej :)
  http://simplyzosia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem dinozaurem i szczerze mówiąc dla mnie znajomymi są pozycje od 1-3. Te filmy 3d nie są mi tak bliskie jak pozostałe. :) Osobiście dorzuciłabym do klasyfikacji Mulan, Dzwonnika z Notre Dame i Herkulesa. ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za "Małą Syrenką". Świetny post! swiatdisneya123.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń