INFORMACJA PRASOWA od Galapagos Films

Od dziś mogę oficjalnie ogłosić. Nasz blog "Świat Disneya" zaczął współpracę z "Galapagos Films". W najbliższym tygodniu dostanę od nich film "Violetta Journey: Podróż", a potem pojawi się u nas jego recenzja. Lecz jednak dziś nie o tym. W rozwinięciu informacje dystrybutorze oraz informacja prasowa o serialu "Violetta".

Informacje o GALAPAGOS FILMS


Galapagos Sp. z o.o.  to niezależna spółka dystrybucyjna na polskim rynku, założona w 2007 roku przez Andrzeja Łudzińskiego (uprzednio Dyrektora Generalnego polskiego oddziału Warner Home Video) i Tomasza Kopcia (współzałożyciela spółki muzycznej Pomaton, obecnie Warner Music Poland). Galapagos Sp. z o.o. jest kluczowym dystrybutorem  na rynku rozrywki domowej i rozprowadza filmy DVD oraz Blu-ray i Blu-ray 3D Warner Bros., New Line Cinema oraz HBO®. Jest wyłącznym dystrybutorem DVD oraz Blu-ray i Blu-ray 3D opatrzonych marką Disney, Disney/Pixar i Marvel oraz produkcji wytwórni LucasFilm, a także oferty DVD LEGO®, Hasbro Studios, wybranych seriali Telewizji Polskiej i niezależnych polskich producentów.

INFPRMACJA PRASOWA

FENOMEN SERIALU VIOLETTA

Violetta to argentyński serial telewizyjny wyprodukowany przez oddziały Disney Channel na Amerykę Łacińską oraz Europę, Bliski Wschód i Afrykę we współpracy z lokalną wytwórnią Pol-ka Producciones. Projekt był reakcją Disneya na pozytywne przyjęcie z jakim spotkały się retransmisje oryginalnych argentyńskich telenowel dla nastolatek takich jak np. Floricienta na kanałach Disney Channel.


Obsadę wyłoniono spośród aktorów z Ameryki Łacińskiej, Hiszpanii i Włoch. W rolach głównych występują: Martina Stoessel, Pablo Espinosa, Jorge Blanco, Diego Dominguez, Lodovica Comello, Mercedes Lambre, Candelaria Molfese, Facundo Gambandé. Za scenariusz odpowiadają Solange Keoleyan i Sebastián Parotta, a reżyserią zajęli się Jorge Nisco i Martín Saban. Premiera pierwszego sezonu Violetty odbyła się 14 maja 2012 roku. w Polsce program zaczął być emitowany na kanale Disney Channel 18 lutego 2013 roku. Serial obejmuje trzy sezony, łącznie 240 odcinków.

Od momentu premiery 14 maja 2012 roku, Violetta przebojem wdarła się na listę ulubionych seriali dla młodych dziewcząt na całym świecie. Nie inaczej stało się w Polsce, gdzie pierwszy sezon – emitowany od 18 lutego 2013 roku na kanale Disney Channel –  przyciągnął przed telewizory 5 mln widzów, w tym prawie połowę polskich nastolatek. Violetta to postać, z którą łatwo się utożsamiać. Jest skromna, szczera, sympatyczna, pragnie przyjaźni i prawdziwej miłości, a głowę ma pełną marzeń. Jednocześnie ciężko pracuje, żeby odnieść sukces, a swoją postawą inspiruje do działania.

Fanki na wiele sposobów wyrażają swoje uwielbienie dla Violetty. W sieci powstają kolejne blogi i strony na temat serialu, a dyskusje na forach internetowych dotyczące bohaterów i fabuły bywają
naprawdę zażarte. Dziewczęta lubią się otaczać wszelkiego rodzaju gadżetami związanymi z ukochaną postacią, a jest w czym wybierać: od czasopism, notesów, pamiętników, kalendarzy i książek, przez albumy z naklejkami, puzzle i karty do gry, po przybory szkolne, piórniki, kubki, pieczątki do ozdabiania i... zmywalne tatuaże. Fanki mają do dyspozycji nawet linię kosmetyków inspirowanych serialem, stworzoną przez polską markę La Rive. W sklepach Google Play oraz w iTunes dostępna jest aplikacja „Violetta. Muzyczna Przygoda”, wciągająca gra, dzięki której można przeżywać ekscytujące przygody wraz z ulubionymi bohaterami. Jednak szczytem marzeń wszystkich V-lovers jest bilet na jeden z koncertów, podczas których dwanaścioro aktorów z Martiną Stoessel i Jorge Blanco na czele wykonuje najpopularniejsze piosenki z serialu…

Argentyńska produkcja pod szyldem Disney Channel bije rekordy popularności i przyprawia nastolatki na całym świecie o latynoski zawrót głowy!

O SERIALU

Główna bohaterka telenoweli, Violetta, to nastolatka obdarzona niezwykłym talentem wokalnym, z czego początkowo nie zdaje sobie sprawy. Zdolności odziedziczyła po matce, słynnej piosenkarce, która zginęła w wypadku, kiedy Violetta była jeszcze małą dziewczynką. Jej ojciec, Germán, jest odnoszącym sukcesy inżynierem. Bardzo kocha swoją córkę lecz bywa surowy i nadopiekuńczy. Z troski o Violettę zataja przed nią prawdę o matce i nie chce, by dziewczyna obrała tę samą drogę kariery. Po tragicznej śmierci żony zabiera córkę do Madrytu i wychowuje z dala od rówieśników. Jest świadomy wielkiego talentu dziewczyny i pozwala jej na kontakt z muzyką poprzez naukę gry na fortepianie, jednak trzyma ją z daleka od mikrofonu czy lekcji aktorstwa.
Wszystko się zmienia, gdy wracają do rodzinnego Buenos Aires. Violetta rozpoczyna naukę gry na fortepianie w prestiżowej szkole muzycznej Studio 21. Tu poznaje swoją ciotkę Angie, nauczycielkę śpiewu, która uświadamia dziewczynie, jak wielki potencjał w niej drzemie. Violetta stopniowo rozwija swój talent wokalny, ciężko pracuje, by osiągnąć sukces, zawiera nowe przyjaźnie i przeżywa pierwsze miłosne rozterki.

WYDANIA DVD

Drugi sezon serialu „Violetta” ukazał się na DVD nakładem Galapagos Films w ośmiu częściach, w edycjach dwupłytowych.

VIOLETTA, SEZON 2, CZĘŚCI 1 - 8, ODCINKI 1-80
Obudź się w świecie Violetty i daj się ponieść marzeniom! To już drugi sezon serialu, który zdobył rzesze fanów na całym świecie. Poznaj pełne emocji przygody Violetty i jej przyjaciół, zobacz jak zmienili się bohaterowie i czym tym razem nas zaskoczą! Odkryj swoje przeznaczenie! To już koniec wakacji. Violetta i jej przyjaciele wracają do Buenos Aires, aby rozpocząć nowy rok nauki w Studio 21. Związki, które się rozpadły wydają się być zakończone na dobre… ale czy na pewno? A te które się nie rozpoczęły być może znajdą w końcu szczęśliwy finał? Violetta niczym Kopciuszek z bajki jest poszukiwana przez królewicza... zaraz, zaraz, przez dwóch królewiczów?! Ależ emocje!


Nakładem Galapagos Films ukazał się na DVD także wyjątkowy film muzyczny „Violetta: Koncert” oraz "Violetta Journey: Podróż".VIOLETTA: KONCERT
Violetta: Koncert to wyjątkowy film muzyczny uwieczniający niezwykłą, europejską trasę koncertową bohaterki przebojowego serialu Disney Channel Violetta. Koncert nakręcony został w Mediolanie. Wzięło w nim udział 12 aktorów, którzy wykonali najpopularniejsze piosenki z dwóch pierwszych sezonów serialu od hitowego En mi Mundo po roztapiającą serca wszystkich V-lovers Nuestro Camino. Ale piosenki to jeszcze nie wszystko! Violetta: Koncert to również unikalna możliwość, by poznać kulisy trasy koncertowej i poczuć emocje, jakie towarzyszyły gwiazdom tuż przed wejściem na scenę!
VIOLETTA JOURNEY: PODRÓŻ
Przeżyj niezwykłą przygodę razem z aktorami serialu! Przenieś się na koncert Violetta Live w Montpellier, zobacz wywiady i poznaj sekrety zza kulis. To Violetta, jakiej jeszcze nie znasz! Odkryj ekskluzywne zdjęcia i ciekawe momenty z europejskiej trasy Violetty. Dzięki materiałowi dodatkowemu odkryjesz nieznaną historię Martiny Stoessel i niezwykłe przygody obsady serialu.

2 komentarze:

  1. Fajne info, i nie moge sie doczekać recenzji :)
    /katty

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne informacje, większość znałem, ale jest pare nowych informacji. Gratulacje nowej współpracy!

    OdpowiedzUsuń