Violetta: ON TOUR!

Trasy koncertowe   obsady „Violetty
 
Po nagraniach do 2 sezonu Violetty, w okresie kiedy telenowela podbiła cały świat i zyskała popularność wśród dzieci i nastolatków, zdecydowano się na pierwszą trasę międzynarodową w krajach głównie Ameryki Łacińskiej oraz w 3 państwach Europy.

Violetta En Vivo (2013-2014)
Po raz pierwszy
13 lipca 2013 roku w Argentynie, gdzie właśnie wszystko się zaczęło, tamtejsze vilovers były światkami pierwszego koncertu trasy Violetta En Vivo. Trasa była podsumowaniem 1 i 2 sezonu oraz albumów „Violetta” (2012), „Cantar es lo que soy” (2012) , a także „Hoy somos mas” (2013) która zawierała soundtrack do 2 sezonu. Trasa była dosyć okrojona jeżeli chodzi o kraje, ponieważ były to głównie kraje Latynoamerykańskie, nawet te która nie wiele miały wspólnego z serialem. Jeżeli chodzi o Europę En Vivo zagościło we Francji, Hiszpanii i Włoszech. Brakowało również Polski, gdzie jak wiadomo Violetta jest potęgą.Wszystkie państwa, w których koncertowała obsada to: Argentyna
Brazylia
 Chile
 Hiszpania
 Francja
 Guantemala
 Włochy
 Meksyk
 Paragwaj
 Peru
 Urugwaj
 Wenezuela
Informacje
Bardzo dużo zagrano koncertów Argentynie oraz w samym Buenos Aires, ten fakt może jednych zdziwić, a drugich niekoniecznie. Wiadomo, że Argentyna jest ojczystym krajem telenoweli jednak fani z pewnością woleliby koncerty w innych państwach niż taką ilość spektaklów w Argentynie.
Same koncerty miały magiczny charakter, profesjonalne choreografie, pocałunki, scenografia, latanie nad sceną, lepiej nie można by sobie wymarzyć takiej przygody. Obsada początkowo dawała występy w Ameryce Południowej lecz później wyleciała do Europy na 2 miesiące, po to aby zakończyć tournée w rodzinnym Buenos Aires. Finał trwał 5 dni w Luna Parku, koncerty odbywały się dwa razy na dzień, a 4 marzec 2014 roku był ostatnim dniem występów. Trasę podsumowała płyta Violetta „En Vivo” oraz film również tej samej nazwy, który został nakręcony w Mediolanie. Podsumowując: Koncerty odbyły się w 32 miastach, 12 krajach, trasa trwała prawie 9 miesięcy. 

Violetta Live (2015)Nowa trasa
Trasa Violetta Live zostaje wielokrotnie podkreślana jako trasa międzynarodowa, ponieważ w stosunku do wcześniejszego En Vivo, jest bardzo rozszerzona i urozmaicona o koncert, a również scenogrefię, efekty specjalne, M&G, liczne spotkania i konferencje, w tym przypadku naprawdę jest to fenomen na skalę światową. Koncerty zawierają piosenki ze wszystkich sezonów serialu, włącznie z trzecim czyli nowym albumem „Gira mi canción” i „Crecimos Juntos” (piosenki z tej płyty doszły w drugiej części trasy + Crecimos Juntos w trzeciej). Violetta Live to temat niedawno zamknięty – finał miał miejsce 1 listopada we francuskiej Nicei. Światowe Tournee rozpoczęło  się w Europie i to daje nam jasno do zrozumienia jak nasza kochana Violetta podbiła ten kontynent, ponieważ koncertów będzie ogrom, a nawet więcej niż w samej Ameryce Południowej co już jest wielkim sukcesem. Wracając do tematu – inauguracja trasy miała miejsce w hiszpańskim Madrycie 03 stycznia 2015 roku, później także obsada dawała koncerty w najsłynniejszych miastach Hiszpanii.  Podsumowując - trasa obejmowała 3 etapy (Europa I, Ameryka Południowa, Europa II), zagrała 543 koncerty, które obejrzało razem milion osób przez 11 miesięcy, zaś koszta całego przedsięwzięcia wyniósł nie lada pieniądze - prawie 21 milionów dolarów. Kraje, w których grano koncerty:

 
  Argentyna
 Austria
 Belgia
 Brazylia
 Chile
 Kolumbia
 Ekwador
 Hiszpania
 Francja 
 Niemcy
 Włochy
 Węgry
 Meksyk
 Polska
 Portugalia
 Holandia
 Szwajcaria
 Rumunia
 Urugwaj
 Wenezuela

Polski akcent
Tournee sprawiło nam niespodziankę, na którą od dawna czekaliśmy czyli koncert obsady w naszym kraju, doczekaliśmy się najpierw jednego, następnie dwóch… a ostatecznie pięciu. O koncertach w Polsce było nam wiadomo już długo, ponieważ sama Martina zapowiedziała koncerty w naszym kraju. Początkowo organizatorzy zaplanowali jeden koncert w Łodzi, wiele polskich vilovers czuło gorycz, ponieważ mieszkały zbyt daleko od miasta i masę innych powodów. Nasuwało się wiele pytań, a oni się wyrzekali kolejnych koncertów. Disney słynie z niespodzianek więc tak i polski nam sprawił podwójną radość. Z racji że bilety sprzedaly się w parę godzin kiedy wszyscy byli w pracy i szkołach poinformowano o drugim koncercie także w Łodzi. Później okazało się że wejściówki sprzedawały się świetnie więc dostaliśmy wiadomość że międzynarodowa trasa Violetta Live powróci do Polski w Sierpniu 2015 tym razem – do Krakowa (Tauron Arena) i Warszawy (PGE Narodowy).
Terminy polskich koncertów:
   Bandera de Polonia Łódź (29 marca 2015) godz. 14.00 i 19.00 – Atlas Arena Łódź
   Bandera de Polonia Warszawa (22 sierpnia 2015) – PGE Narodowy
Bandera de Polonia Kraków (25 i 26 sierpnia 2015) - Tauron Arena

Niespodzianki
Główną niespodzianką był brak Lodovici Comello (serialowej Francesci), która wyruszała w solową trasę, rozwijając przy tym swoją karierę, ambitna i przesympatyczna Włoszka ma na swoim koncie kilka teledysków z piosenkami i aż dwie płyty! Ruszyła na swoje pierwsze tournee – LodoTour 2015 (również zakońćzone) w tym czasie nie przeszkodziło jej nie odwiedzić miejsc, które odwiedzała obsada, ponieważ w Warszawie była 3 razy co niewątpliwie wróży jej kolejne wizyty. W trasie zabrakło również Nicolasa Garniera oraz Xabianiego Ponde de Leona. Jak się później okazało Włoch Ruggero Pasquarelli był zmuszony opuścić dalszą część tournee, ze względu na nowy projekt Disneya - "Soy Luna". Niespodzianką były też koncerty chociażby w Austrii i na Węgrzech gdzie telenowela nie jest aż tak popularna. Jedną z przykrych dla nas była mała ilość koncertów w porównaniu do Niemiec, które dostały mnóstwo koncertów – bo aż 12 dni, w tym kraju dopiero w maju zawitały fioletowe barwy rozpoczynając 1 sezon. No, ale cóż krajów nie sposób porównywać, a my się bardzo cieszyliśmy z tego co mamy - prawidłowo.


We wrześniu w czasie ostatniej partii koncertów Violetta Live wyemitowano film "Violetta: The Journey" (pol. Podróż), który opowiadał o obsadzie w różnych zakątkach świata. Również w tym miesiącu ponownie zawrzało w sercach wszystkich vlovers, ponieważ świat obiegła wiadomość, że będzie film! "Tini - nowe życie Violetty" już w kinach wiosną 2016 roku!  Jednak solowe poczynania gwiazd takich jak Martina Stoessel, Jorge Blanco czy Mercedes Lambre będą musiały poczekać. Szczęście w nieszczęściu? Tini miała wielokrotnie kończyć z Disneyem w skutek pragnień o własnej karierze, jednak wydaje się, że jest to duet nierozłączny. Spekuluje się również o  drugim "Juntada Tinista" w 2016/2017 roku, za pewne chcielibyście jeszcze raz powtórzyć to bezprecedensowe wydarzenie? 

Chyba napisałem wszystko co chciałem w tym poście. Mocne podsumowanie do mocnych 4 lat. Co do podróży obsady to oczywiście poza tymi trasami koncertowymi wyjazdy wiązały się z nagraniami do Violetty gdzie nasuwa się Hiszpania. Nagrywali tam w miastach- kolebkach tego kraju (Madryt - 2 sezon, Barcelona - 3 sezon, Sevilla - 3 sezon).


Z pewnością możemy mówić o solowych karier bohaterów Violetty, bo jak wiadomo 3 sezon był ostatnim sezonem i 7 lutego 2015 roku został wyemitowany w Argentynie ostatni odcinek Violetty. Ze strony Martiny możemy się spodziewać solowych piosenek, a nawet płyty, kto wie może niebawem sama ruszy w swoją trasę koncertową i pójdzie tym samym w ślady swojej koleżanki Lodovici? Wiadomo że młoda 17-letnia dziewczyna zyskała już światową sławę i kocha ją miliony nastolatek za sprawą „Violetty”. Niewątpliwie można wróżyć szczytową karierę panu Jorge Blanco czy Mercedes Lambre, Cande Molfese, Samuelowi Nascimento, Diego Dominguezowi, Albie Rico i Facu Gambande (tak, wszyscy mają duże predyspozycje  do zrobienia dużej kariery). Jedno jest pewne - Violetta razem z całą obsadą pozostaną na zawsze wyryte w sercach milionów vilovers. 


3 komentarze:

 1. Fajny post, lecz nie kopiuj tak z wikipedi. Nie mogłeś sam wypisać państwa biorące udział w trasie, skopiowane sa takie małe, nie czytelne, ale ogólnie fajny post.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy poście bardzo się napracowałem, ponadto dwa razy post mi się psuł i znikał - musiałem pisać od nowa!
   W porównaniu z olbrzymim tekstem mojego autorstwa myślę, że skopiowanie państw to drobnostka :)
   Małe literki ustawione według mojego uznania.
   Szanuję i dziękuję za szczerą opinię,
   Dawid

   Usuń
  2. Post ci się psuł i znikał, przez kopiowanie prosto z wikipedii, tam zapisuje sie inny system wygladu czciocnki, dlatego najlepiej to co chcesz wkleic skopiowane wklejasz do notatnika i z notatnika wklejasz do posta

   Usuń