Skąd pomysł na logo Disneya?

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd taki pomysł na logo Disneya? Ja od zawsze, więc poszperałam i już wiem. Dlatego postanowiłam zrobić o tym post, byście i wy o tym wiedzieli też.

W rozwinięciu parę ciekawostek na ten temat, więc ciekawych zapraszam do rozwinięcia.


Tak wygląda logo Disneya. Sam napis Walt Disney, wygląda trochę jak autograf, czy podpis. Jednak jest to omylne. Nie jest to, tak jak wielu myśli podpis Walta Disneya, tylko wytwór grafiki komputerowej. Wszak sam autograf Walta Disneya wyglądał tak:
LOGO DISNEYA

Co prawda widać, ciut podobieństwa, ale musicie się zgodzić, że no, odbiciem lustrzanym to one nie są. Napis Pictures świadczy tylko o zajęciu wytwórni Disneya, a mianowicie, słowo pictures znaczy tyle samo co obrazy. Zamki utożsamiane są z bajkami o królewnach, to w nich zawsze rozgrywała się akcja.

Podoba się Wam logo Disneya?

Ps. Od redaktorki.: Wiem, że długo mnie tu nie było, a jeśli się pojawiałam to na krótko, sama zresztą zapowiedziałam Matiasowi swoje odejście, ale po przemyśleniach stwierdziłam, że muszę o Was zawalczyć.

9 komentarzy:

 1. Fajny post, ale nie napisany wyczerpująco
  /katy

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem wyczerpujący i cieszę się, że zostajesz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny post lecz zgodzę się z katy, nie wyczerpująco napisany, osoba powyżej się nie zna lub pewnie Paula sama skomentowała post

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybaczcie, ale ten post jest durny
  "skąd pomysł na logo Disneya?"- strasznie spłyciliście ten temat. Nie ma nic o prawdziwym zamku, na którym się wzorowano( Neuschwanstein w Bawarii) a w sumie powinno się do tego odnieść i w tym szukać podobieństwa.
  Paula a - ja do ciebie nic nie mam, ale prawda jest taka, że się nie przyłożyłaś do tego postu(wstawiasz coś co ma być linkiem do loga które już jest? czy to miał być link do zdjęcia podpisu Walta Disneya?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam, ogólnie ona nie przykłada się do postów, patrząc na posty Mateusz czy Dawida czy Julki to widać, ze się starają
   /katty

   Usuń
  2. to z linkiem - to przepraszam bo to wina internetu
   Ale reszta postu jest dalej na minusie, bo zamki pojawiające się w najwcześniejszych animacjach wytwórni też były na tym konkretnym obiekcie wzorowane

   Usuń
  3. jedno z wielu zdjęć zamku
   https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e8/Neuschwanstein_Castle_LOC_print_rotated.jpg/1280px-Neuschwanstein_Castle_LOC_print_rotated.jpg
   teraz to dopiero można cokolwiek porównywać!

   Usuń
 5. Paula masz zostać, rozumiesz to ?!? Kira już odeszła, masz chociaż ty zostać!

  OdpowiedzUsuń
 6. Post mógłby być dłuższy , ale każdy może mieć gorszy dzień na pisanie :/

  OdpowiedzUsuń