Bohaterowie serialu "Syren z Mako"

Dziś przychodzę do Was z postem, który miał pojawić się dość dawno, lecz jednak nie miałem czasu na tłumaczenie, ale stało się i mam dla Was kompletne opisy każdego głównego bohatera z serialu "Syreny z Mako". Opisy zawierają informacje z wszystkich trzech sezonów. 


Nixie jest ryzykowna i kochająca zabawę do tego stopnia, że ​​czasem wpada w kłopoty, ponieważ nie pomyśli tylko od razu działa. Od młodości ma obsesję na punkcie lądowych mieszkańców i spędziła wiele godzin oglądając ich z różnych plaż kontynentalnych. Z tego powodu, że bardziej zna niż inne syreny sposoby ludzi to zawsze zamawia jedzenie w kawiarni.

Lyla to samotnik i trochę buntownik. Kocha swoje życie jako syrenka i jest całkowicie zadowolona z pływania samotnie przez cały dzień. Ma własne zabawy na swój sposób, nigdy nie opiera się na innych. Kiedy trzy syreny zdecydowały się zaryzykować iść na ląd, aby naprawić swój błąd, Lyla ma szybkie do tego podejście - uzyskać nogi, rozwiązać problem, wrócić do oceanu. Ale rzecz nie poszła tak gładko, jak zamierzała i  musi zaakceptować, że może być na lądzie na dłuższą chwilę.

Sirena jest najlepszą przyjaciółką Nixie od czasu bycia dziećmi. Sirena jest trochę naiwna, bardzo ufna, jest niepewna siebie. Gdzie Nixie jest liderem, Sirena zawsze ustępuje. Jest wierna, trochę nieporadna i z wszystkich trzech syren, zmaga się z nóg najbardziej. Sirena jest początkowo ostrożna wokół Lyli, ale szybko zdaje sobie sprawę, że oni wszyscy muszą trzymać się razem, aby odnieść sukces na lądzie. Po tym jak Nixie i Lyla odpływają z Mako, zaprzyjaźnia się z Ondiną i Mimmie. Podczas powrotu ławicy na Mako, odpływa na wakacje ze swoją siostrą Aquatą.

Przystojny i czarujący, Zac pokazuje się jako wszechstronny miły facet. Jest popularny i wysportowany, zawsze trafia na jakieś przygody z najlepszym kolegą Camem. On i Cam mają zdrowie i długo ze sobą rywalizują. Podczas biwaku wpadł do księżycowego jeziorka i zamienił się w trytona. Jest bratem Mimmi, a jego matką jest Nerissa, która rzuciła na niego zaklęcie odbierające mu moce trytona, jednak zaklęcie to zostało złamane gdy Zac wpadł do księżycowego jeziorka. Jego dziewczyną jest Evie.

Cam jest najlepszym kumplem Zaca. Jest dobry w większości rzeczy, tak samo jak Zac - ale jego entuzjazm może odstraszają ludzi! Zwłaszcza dziewczyny, z którymi ma beznadziejny kontakt. Nie przeszkadza mu stałe odrzucenie. Odkąd zna istnienie syren, marzy tylko by zdobyć ogon. Współpracuje z Erikiem, lecz, gdy dowiaduje się prawdy, jaki tak naprawdę jest Erik, przestaje się z nim kumplować.

Evie ma dobry wygląd, jest wysportowaną dziewczyną z silną etyką pracy. Ma mnóstwo ambicji, aby iść do przodu w życiu. Wie, że nigdy nic niedostanie o tak ze srebrnej tacy. Cokolwiek osiągnięta, zrobiła to sama. Oprócz ciężkiej pracy w szkole, pracuje również w małym butiku w Ocena Café. Sprzedaje tam elementy sportowe, stroje plażowe, a także przyjmuje rezerwacje nurkowania, wycieczki i inne zajęcia wodne, które jej ojciec organizuje. Staje się syreną, podczas ratowania Zaca. Z czasem przyzwyczaja się do zmian lecz jednak przez chińskiego wodnego smoka traci swój ogon.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Rita jest całkowicie normalnym człowiekiem z ziemi. Ale jednak ma tajemnice - jest naprawdę syreną. Kiedy była młodsza, Rita odpłynęła od ławicy Mako, ponieważ zakochała się w osobie z ziemi, Harrym. Wyczarowała sobie nogi, aby spędzać czas z nim - aż pokazała mu kim tak naprawdę jest. Stali się wtedy parą. Więc Rita podjęła decyzję o opuszczeniu ławicy. Postanowiła żyć z Harrym, jednak on umiera, chociaż to i tak zostaje dalej na ziemi. Jest dyrektorką szkoły Zaca i jego przyjaciół. Jest bardzo mądra, posiada wszechstronną wiedzę, zawsze pomaga syreną w trudnych sytuacjach.

David jest chłopiecem z sąsiedztwa - ładny, rzetelny i zawsze gotowy do pomocy. David pracuje w kawiarni "Ocean Café" i również współpracuje ze swoim bratem, który robi mu dostawy. Jest właściciel ukochanej przez wiele osób kawiarenki Ocean Café. Jest bardzo lubiany w środowisku lokalnym. Natychmiast pojawia się chemia miłosna między Dawidem i Sireną. Sirena przed swoim wypadem na Hawaje pokazuje mu, że tak naprawdę jest syreną.

Carly jest jasną, wesoła dziewczyna, która pracuje w Ocean Café. Ma podejście do prostych rozmów, ale ma również miłe i opiekuńcze serce.  Jest najlepsza przyjaciółka Evie i zawsze do niej się uśmiecha i pociesza miłymi słowa. Po tym jak Evie staje się syreną, Carly zaczyna zauważać dziwne rzeczy, które dzieją dzieją się wokół Evie, który czuje się źle, że musi zachować swoją tajemnice przed nią. Carly jest smutna i zła, że jej najlepsza przyjaciółka coś ukrywa, ale kiedy w końcu odkrywa sekretny świat syreny, Carly okazuje się być lojalna i wiarygodnym sojusznikiem.

Mimmi jest północną syrenką, który przyszła do południowej ławicy z niezwykłą wiedzą i kompetencją. Jest słodka, niektórzy nawet mówią, że nieśmiała. Jest bardzo inteligentna i utalentowana. Bardziej zna szkolne życie ziemskie niż teoretycznie. Ekscytuje się podczas trwania nauki. Nikt nie wie, jak potężna może stać się Mimmi - nawet ona sama o tym nie wiem. Mimmi ma nienasycony głód wiedzy i jest podekscytowana, aby być na ziemi odkrywa wszystko, co można o ludzi lądowych. Jej bratem jest Zac - tryton wyspy Mako.

Ondina jest syrena z ławicy Mako, która postanawia uratować Mako razem, że swoją najlepszą przyjaciółką Mimmi - robią to bez zgody Rady Syren. Ondina ma dużo talentów i determinacji, ale jest również lekkomyślna ma problem słuchania innych, kto nie zgadza się z nią. Na początku nie lubi Weilan, ponieważ twierdzi, że to ona przyprowadziła smoka na Mako, jednak ich wrogość zmienia się w przyjaźń.

Erik jest nowym, przystojnym, nastoletnim chłopcem na Złotym Wybrzeżu. Ma łatwy sposób by szybko zaprzyjaźnić się z jego pracą w niepełnym wymiarze godzin na Ocean Café. Szybko dostrzega atrakcyjne dziewczyny w kawiarni, w szczególności Ondine. Jedyną osobą, która wydaje się odporna na jego urok jest Zac. Jest coś w Eriku co sprawia, że Zac ostrożni z nim się obchodzi - i nie bez powodu. Erik nie jest tym trytonem, na którego się wydaje. Po uratowaniu Mako przez Zaca, Erik odpływa z dala od wyspy Mako.

Weilan jest wschodnia syrenka, która żyła na ziemi odkąd wody zaatakował przerażający smok i rozsiał całą ławicę wschodnią, gdy była młoda. Gdy ten sam smok pojawia się w Mako, Weilan musi ogarnąć życie syrena ponownie, odsłaniając ukryte głębie talentów syren i znajomość sposobów wschodnich syreny. Sassy i mądra, Weilan początkowo ma starcie z Ondina, która obwinia ją za sprowadzenie smoka na Mako. Ale mimo trudnego początku, stają się wielkimi przyjaciółkami.

Rikki to nastolatka, która stała się syreną. Kiedy jej przyjaciele Cleo i Emma wychowały się, odeszły w swoją stronę. Rikki ukryła prawdziwą tożsamość w przebraniu tajemniczego nurka , który odzyskuje dziwne i cudowne artefakty z głębokich oceanów. Podróżuje po świecie i daje wykłady o swoich znaleziskach i podpisuje swoje egzemplarze książek, mając nadzieję, że pewnego dnia znajdzie zastępstwo za swoje przyjaciółki, które straciła.

Chris jest słodkim, młodym mężczyzną, który jest pasjonatem morza, jego stworzeń i tajemnic. Dzięki paru treningom za pomocą Mimmi, Chris został przyjęty w trakcie szkolenia do szkolenia delfinów w USA i właśnie w sezonie trzecim wraca do Gold Coast i objął stanowisko jako trener delfinów w Parku Morskim. Chris nie wie, że Mimmi jest syreną,a le wie,że jest w niej coś niezwykłego.

Karl przeszkolony został razem z Chrisem w USA i także jest nowy w Parku Morskim, Karl jest przyziemny,  nie interesują go tak tajemnice morza. On bardziej lubi badania rekinów, łodzi i nurkowanie. Karl jest świadomy, że dzieją się dziwne rzeczy, ale jest przekonany, że jest proste wytłumaczenie na wszystko. Jest zainteresowany Weilan, ale ona nie zwróci na niego uwagę.

Podobają Wam się opisy? Mam nadzieję, że tak, bo długo dość siedziałem na tłumaczeniem.

8 komentarzy:

 1. Super opis, bardzo dokładne
  /katty

  OdpowiedzUsuń
 2. Musiałeś się napracować. Opisy są świetne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super post , ale przy Evie powinno być ostrzeżenie : Uwaga możliwe spojlery !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W opisach chodziło mi by były już kompletne, z wszystkich trzech sezonów więc takiej informacji nie mogłem minąć, no ale też spojler to nie jest bo na blogu był specjalny post o tym, że Evie starci ogon.

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Jaki? Również na blogu było napisane co stanie się z Erikiem. A po za tym czytałaś mój powyższy komentarz?
   W opisach chodziło mi by były już kompletne, z wszystkich trzech sezonów więc takiej informacji nie mogłem minąć.

   Usuń
 5. Ludzie ale się czepicie spojlerów, czytać nie potraficie na początku postu pisze, że opisy są kompletne z trzech sezonów, więc muszą być te informacje i wiedząc to że są info z wszystkich sezonów to powinniście wiedzieć ze na pewno są informacje których nie znacie! Dzieci ogar.

  Według waszego rozumowania nawet tu nie powinno być Weilan, Rikki, Chris - po części i Karla, a jakoś to czytacie i na asku zadajecie pytania o nich, więc naprawdę uszanujcie prace czyjąś i jak coś się nie podoba to nie czytać.

  OdpowiedzUsuń