Ciekawostki o Disney Channel

Disney Channel to znany nam wszystkim kanał TV, ale czy znacie go aż tak dobrze? Wiecie od kiedy jest w Ameryce, a od kiedy w Polsce?
Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w rozwinięciu.
Pierwszy na świecie Disney Channel to wersja amerykańska, która wystartowała 18 kwietnia 1983 roku.W Polsce 2 grudnia 2006 roku.Właścicielem jest Walt Disney Company-myślę, że znana nam osoba. 

Disney Channel od początku nadawania do 8 maja 2010 emitował swój program przez 16 godzin na dobę (6:00–22:00), a od 9 maja jego programy są emitowane 24 godziny na dobę. Od uruchomienia stacji do 1 grudnia 2010 roku była ona całkowicie wolna od reklam, dopiero 2 grudnia w 4 rocznicę pojawienia się kanału rozpoczęto ich nadawanie. Telewizje kablowe i satelitarne oferują kanał w dwóch językach - polskim i angielskim, z czym język angielski jest niedostępny w zapowiedziach. W Polsce istnieje również usługa VoD Disney Channel na żądanie. Od 1 października 2015 jest nadawany w jakości HD.

Disney Channel jest trzykrotnym laureatem Telekamery Tele Tygodnia w kategorii "Kanał dziecięcy"Poniżej macie przykładowe loga kanału.

3 komentarze:

  1. Ale w Polsce nie ma DC HD

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest od 1 października. Logo nie zmienili ale jakośc obrazu jest w HD, na fb i na pisali ludziom i nawet jak masz spis kanałów w tv to pisze Disney Channel HD

    OdpowiedzUsuń